Záver sezóny Pezinku vyšiel

 

 

 

Koniec sezóny 2010/2011 sa Pezinskému klubu vydaril. Po dvoch štvrtých miestach na MSR družstiev a nie celkom vydarených MSR jednotlivcov starších žiakov Adam Brat vo svojej kategórii zaznamenal plný medailový zisk. Na MSR v Nitre získal zlato vo štvorhre chlapcov spolu s Andrejom Kaššayom z Námestova – Slovenská jednotka spolu so Slovenskou dvojkou potvrdili úlohu favoritov a nenechali nikoho na pochybách komu patrí vo štvorhre mladších žiakov prím.

Druhé zlato už nebolo také jednoznačné a zrodilo sa po prekvapení majstrovstiev v súťaži zmiešanej štvorhry, keď favorizovanú dvojicu Kaššay  - Horváthová (obaja Slovenské jednotky) zdolala v semifinále až trinásta nasadená dvojica  z Trnavy Peko – Kukuľková 3:2 na sety. Vo finále ich však porazila tretia nasadená dvojica Adam Brat – Monika Uríková (Pezinok – Považská Bystrica).

V dvojhrách chlapcov sa Adam Brat bez problémov prebojoval do semifinále, kde ho čakal Jakub Pavolka z Nitry, s ktorým Adam ešte nikdy neprehral. Jakub však podal veľmi dobrý výkon a nad Adamom prvý krát vyhral. Pezinčanov samozrejme mrzí, že sa to stalo práve na MSR v semifinále, ale Jakubove víťazstvo bolo zaslúžené a ku striebru mu blahoželáme. Adam tak skončil na treťom mieste.

Adamov výkon na poslednom turnaji sezóny rozhodne nebol sklamaním a bol peknou bodkou za dosť nervóznou sezónou 2010/2011. Bol peknou bodkou aj za kategóriou mladší žiaci, v ktorej Adam končí. Pezinskí tréneri ale aj hráči a vedenie klubu chcú Adamovi aj touto cestou poďakovať za reprezentáciu klubu a zaželať mu čo najlepšie výkony v kadetoch. Dosiahnuť podobné, alebo ešte lepšie výsledky v tejto kategórii bude oveľa ťažšie a bude to vyžadovať veľa poctivej práce na tréningoch, veľa sebaovládania a pevnej vôle tvrdo pracovať.

Samozrejme, že keď hovoríme o dvoch zlatých medailách pre Pezinok, nemožno zabudnúť na to, že ich Adam nevybojoval sám, ale napomohli k tomu minimálne rovnakým dielom aj skvelé výkony jeho partnerov vo štvorhre a mixe.  Vďaka a gratulácia Pezinčanov patrí samozrejme aj Andrejovi Kaššayovi a Monike Uríkovej.  Obom gratulujeme aj k ďalším medailám, ktoré si z MSR v Nitre odniesli.

Skvelú sezónu mal Andrej Kaššay. Vyhral Slovenský pohár, vyhral MSR v dvojhre chlapcov, je zlatý v štvorhre a bronzový v mixe a všetkým tak dokázal, že jeho výkony sú stabilné a vyrovnané. Je jednoznačne najlepším mladším žiakom na Slovensku. Andrej, ja osobne (a určite nielen ja) ti zo srdca ten úspech prajem, zaslúžil si si ho svojim talentom, poctivou prácou. Gratulujem a želám veľa veľa ďalších úspechov nielen za zeleným stolom.

Z Pezinčanov sa na MSR v Nitre predstavili ešte Martin Baka a Valentína Cviková. Obaja štartovali z pozícií na konci rebríčka a tak naozaj mohli hrať uvoľnene. Martin veľmi rýchlo boj vzdal a v zápasoch pôsobil apaticky a odovzdane.  S takým prístupom k hre sa veru ťažko vyhráva. Martin má na podstatne lepšie výkony, avšak musí do zápasov vložiť oveľa viac bojovnosti. Valentína prišla do Nitry po zranení a bojovala s handicapom. Napriek tomu sa snažila podať čo najlepší výkon, ale ani v tomto prípade sa žiadne prekvapenie nekonalo.

Tohtoročné MSR vo všetkých kategóriách ukázali, v čom máme ešte slabiny a nedostatky. Treba si oddýchnuť a po nabratí nových síl sa pustiť opäť do práce, aby sme o rok mohli povedať, že sme sa aspoň o trochu zlepšili.

Všetkým mládežníkom, nielen Pezinským, želám uspokojivý koniec školského roka a  pekné prázdniny.

 

Palo Alexy

predseda a tréner STK Pezinok

 

                                                                              FOTOGALÉRIA