Nezmyselná nominácia na MS junioriek trénera Dušana MichalkuPridať reakciu
Ked som sa dozvedela nomináciu Dušana Michalky na MS v Bratislave v súťaži družstiev nedalo mi aby som nepodporila moju mladšiu sestru Evu pretože je v súčasnosti k 1.11.2010 prvá hráčka Slovenskej republiky v kategórii junioriek. Tak presne ako urobil s mojou druhou sestrou Ľudkou pred ME v Turecku chce urobiť to isté s nomináciou na MS s Ľudkou a Evou. Ľudka pred ME v Turecku bola druhá hráčka slovenského rebríčka a hrala finále majstr. Slovenska a podľa jeho slov on nijaké rebríčky neberie do úvahy. Nedovoľme aby takýto tréner zneužíval dlhodobé úspechy sestier Jurkových, lebo si to nezaslúžia. Výhovorky trénera Michalku, že sestry nič nedosiahli sú veľké lži. Preto nedovoľme aby takýto ľudia reprezentovali Slovenskú republiku na MS v Bratislave.
S pozdravom Martina JurkováAutor: Martina Jurková {09/11/2010 20:09)


  Na začiatku sezóny sa na VV prerokovávalo, že od trénerov sa budú požadovať kritéria pre nominácie. Pokiaľ viem, jediný, kto zatiaľ dal jasné kritériá bol Igor Rzavský, keď bol ešte trénerom kadetov. A myslím, že aj Roman Grigel. O nikom inom neviem.

Ešte k E. Jurkovej. VV schválil v kat. juniorky len menovitú nomináciu hráčok, nakoľko D. Michalka bol odcestovaný a nemohl preto povedať svoje stanovisko s tým, že keď sa vráti, VV upresní na základe jeho odporúčania kto bude v základe družstva a kto bude hrať len jednotlivcov. Od trénera už požiadavka prišla, chce preradiť Jurkovú do základu družstva a do jednotlivcov preradiť Truksovú. Jeho nominácia bola predbežná. Neviem, odkiaľ ste mali tieto informácie, ale ten, kto vám ich poskytol sa zachoval neseriózne, lebo info bola skresľujúca. Preradenie Jurkovej a Truksovej bolo dané na hlasovanie VV elektronicky. Predpokladám, že požiadavka trénera bude akceptovaná. Len toľko na upresnenie, aby nedochádzalo k zbytočným predčasným záverom.

P. Alexy
Autor: alexy {12/11/2010 14:03)

   
  nebolo by vhodné, aby VV zaviazal trénerov, aby pred každou sezónou vyhodili nejaké kritériá podľa ktorých budú nominovať. Pretože pred každým podujatím sa v podstate rieši to isté, a to nejednoznačnosť pri nomináciách.
Autor: Elado {11/11/2010 22:10)