Turnaj SPM vo Valalikoch - 12.9.2010Pridať reakciu
Myslím, že cca pred jeden a pol rokom som na diskusnom fóre na Ivánskej stránke, myslím, že to bolo v súvislosti s MSR jednotlivcov, kritizoval ako sa Valiliky zhostili úlohy organizátora celoslovenského podujatia. Myslím, že moja kritika bola vtedy oprávnená. Ale takisto si myslím, že keď vie niekto kritizovať nedostatky, mal by vedieť aj pochváliť dobré veci. Viem, že to nie je len môj názor, lebo som sa včera vo Valalikoch rozprával s niekoľkými ľuďmi, že Valaliky (teda samozrejme ľudia okolo stolného tenisu vo Valalikoch) prešli za tak krátku dobu značný kus cesty. Včerajší turnaj bol zorganizovaný veľmi dobre a prakticky nebolo možné, ani keby sme veľmi chceli, nájsť nedostatok. Páni a dámy, ktorí ste prispeli k veľmi dobrému turnaju SPM, určite Vám patrí aj takéto verejné poďakovanie. Ja osobne k Vám veľmi rád prídem na akýkoľvek turnaj, hoci aj niekoľkokrát za sezónu, podobne ako napríklad aj do Galanty, či Lučenca, alebo kdekoľvek, kde je prvoradý záujem urobiť pre našu mládež dobrú prácu. Ešte raz vďaka.
Palo AlexyAutor: alexypavol {12/09/2010 01:54)


  Dobrý deň,
takisto ďakujem za uznanie. Naozaj sa snažím, ale treba povedať, že nielen ja sa snažím, urobiť pre náš šport to najlepšie, čo viem(e). Nie vždy to vyjde tak ako si človek predstavuje a nie vždy to, čo je dobre mienené aj dobre dopadne a niekedy sa stane , že veci "vypália" inak, ako boli myslené. Ale všetci sme ľudia, ako ste správne povedali, učíme sa navlastných chybách.
Áno, práca pre deti je základom celého budúceho existovania a smerovania stolného tenisu na Slovensku. V minulosti tu bol pomerne dobre fungujúci systém, ktorý možno viac z objektívnych dôvodov po spoločenských zmenách zanikol a nič tak dobré ho zatiaľ nedokázalo nahradiť. Je na nás, aby sme sa to teraz pokúsili napraviť. To, čo mi želáte v závere Vášho príspevku je samozrejme aj mojím želaním a predpokladám, že aj želaním mnohých ľudí na Slovensku, ktorí majú niečo spoločné so stolným tenisom a výchovou mládeže. ÚTM, tak ako teraz existujú, zdá sa, nedokážu suplovať systém komplexnej výchový reprezentantov, aj keď je jasné, že vďaka bohu, že máme aspoň toto. Ale určite to nestačí a treba sa posúvať ďalej. Je nad slnko jasnejšie, že CTM by mali byť medzičlánkom medzi klubom a reprezentáciou. Je ale takisto nad slnko jasnejšie, že momentálne niet financií na to, aby sme mohli budovvať naspäť to, čo tu bolo pre rokom 1989. Otázka je, ako z toho von. Mám návrh, ktorý sa možno mnohým nebude páčiť. Mal by som s ním asi najprv prísť na VV SSTZ, ale napriek tomu ho ponúknem na verejnú diskusiu na tomto fóre. Ak zisím, že to mohlo mať podporu v členskej základni, potom to má zmysel predkladať ďalej, lebo pôjde op systémovú zmenu, ktorú musí schváliť konferencia a bez väčšinovej podpory členskej základne a delegátov konferencie to nepôjde.
Ešte raz vďaka za Váš príspevok a podporu.
Palo Alexy


Autor: alexy {14/09/2010 10:50)

   
  Zdravím pán Alexy !
Za STO Valaliky sa Vám v mene nás všetkých chcem úprimne poďakovať za milé slová a riadky, ktoré každému z nás sa čítajú veľmi dobre. Ja síce si osobne nepamätám kritiku z minulosti, o ktorej píšete vo svojom príspevku, ale viem len jedno, že oprávnená kritika, ak je správne pochopená druhou stranou, veci len pomôže. Valaličania ju pochopili správne, čoho výsledkom je aj takto zorganizovaný turnaj, aký sme včera spolu zažili. Ako ich ja poznám nebol prvý ani posledný na tejto úrovni. Aj tu platí, učíme sa na vlastných chybách.
Vaše diskusné fórum čítam pravidelne. Je seriózne a vecné, len by to chcelo viacej odvážlivcov. Tak som si povedal, že sa pridám medzi Vás. Vy ste nám verejne poďakovali za organizáciu turnaja, tak aj Vám chcem poďakovať z pohľadu klubu za to čo robíte Vy pre ten náš šport, pre tu našu mládež. Pod tým Vy som myslel Vás. Aj keď sa stretávame krátko po turnajoch, je mi jasné, že Vám na tom čo robíte veľmi záleží. Je len na škodu veci, že na výbore po Vašej ľavej a pravej ruke, pred Vami, nesedia ľudia, ktorým by na tom rovnako záležalo.
Prajem Vám, aby ste už nikdy nemuseli riešiť problém vyzliekajúcich dresov a predčasného odchodu mini kadetov z Francúzka (pevne verím, že ho nebudete hľadať medzi nadšencami z klubov a rodičov), ktorí suplovali prácu zväzu. Prajem Vám, aby na klubovej, ale aj zväzovej úrovni s mládežou ste dosahovali čo najlepšie úspechy. Z pohľadu klubu mi ostáva len veriť, že jedného dňa pokuty pre kluby za to, že nevychovajú mládež nahradí finančná podpora klubom pracujúcich s mládežou, že deti, ktoré reprezentujú našu krajinu a národ už nikdy nebudú musieť vyzliecť reprezentačný dres len preto, lebo musí ísť do práčky, aby ho mohli obliecť ďalší.
Aj keď som trošku odbočil, ešte raz vďaka za verejné poďakovanie. Nech sa darí.

Autor: FeSo {12/09/2010 19:55)