Pridať reakciu
Pán Alexy!
Chcel by som sa opýtať, či môže žena , ktorá hrá za ženský klub v zahraničí hrať domáce súťaže za mužov.
ĎakujemAutor: Karol {18/08/2014 10:32)


  Dobrý deň p. Pavol.
P.Alexy má plnú pravdu vo výklade ku Vašej otázke.
Výnimočné hosťovanie je povolené iba pre štart žien v 1. lige a extralige žien a to iba pre tie ženy, ktoré namajú vo svojom oddiele (klube) danú súťaž.
Cieľom výnimky bolo umožniť hrať ženám vo svojej ženskej súťaži a nie naopak.
Ak chcete mať oficiálne stanovisko, požiadajte ŠTK SSTZ o výklad pravidla. Pošlem Vám ho aj s odvolaním sa na jednotlivé články SP.
Robert
Autor: robert PB {21/08/2014 18:48)

   
  Dobry den,
podla mna nie. Uprava v sutaznom poriadku z poslednej konferencie ma upravit moznosti startu zenam v zenskych sutaziach, ktore hraju muzske sutaze za svoj matersky klub. Takze ak zena hra muzsku sutaz za svoj matersky klub a tento klub nema prislusnu zensku sutaz, moze dostat statut vynimocneho hostovania v inom klube. Ale ak zena hra zensku sutaz v inom klube (materskom na prestup alebo na riadne hostovanie), potom nemoze dostat vynimocne hostovanie do muzskej sutaze v ziadnom inom klube. Predpokladam, ze ak zena hra v zahranici, je tam formou prestupu alebo riadneho hostovania. Okrem toho, zahranicie formu vynimocneho hostovania nepozna a vonku by to mohli brat ako dvojity start. U nas by to bol tiez nepovoleny dvojity start. Takze podla mna to tak, ako ste sa spytali, nie je mozne.

Tolko moj nazor.

P. Alexy
Autor: alexy {20/08/2014 06:42)