SPM 21Pridať reakciu
Plánujú sa nejaké zmeny pre túto kategóriu?
Nebolo by dobré otvoriť ju pre komplet juniorov, nie iba 16-ku? naopak je asi zbytočné púšťať tam až 8 kadetov, ktorí majú kadetské bodovačky, spravidla hrajú aj na juniorských a k tomu má špička niekoľko openov v roku. Plus všetci samozrejme "dlhodobé" súťaže v kluboch.
Osobne si myslím, že ak má táto kategória získať nejakú vážnosť, tak bude nevyhnutné mať aj nejaký vrchol v zmysle majstrovstiev slovenska 21 ročných. Repre už spomenutá bola p. Alexym v iných príspevkoch.
Nápad je to potrebný, len to chce doladiť celkové nastavenie, nech to v priebehu pár rokov prinesie požadované efekty.Autor: Elado {01/07/2014 10:49)


 
Zdravim elado.
Ak si precitate predpis zverejneny na SSTZ, zistite, ze sme tam pustili v tejto sezone 24 juniorov. 8 kadetovt ma svoj zmysel.
Napad MSR nie je novy, je to jeden z cielov tychto podujati, v tejto sezone este urcite nie. Z roznych dovodov. Jeden je napr. ten, ze nie je v systeme zatial ani dost hracov na to, aby boli MSR.

Cela SPM 21 ma svoj sirsi ramec a ma splnit viacej cielov, nielen samotnu 21-ku.

1. Nastartovat 21 - tkovu kategoriu v SR ako taku (nie je, bohuzial, dufam, ze bude. Je to ale o tom, ci tito hraci a hracky resp. ich kluby budu mat zaujem sa zucastnovayt....)

2. udrzat post juniorov v treningovom a turnajovom procese, umoznit im plynulejsi prechod do dospelych kategorii

toto su hlavne ciele aby sme mohli pomyslat na to, ze sikovni mladeznici budu aj dobri dospeli reprezentanti. Zatial sa nic take uz pomerne dlho nedeje.

Dalej ale :

3. motivovat kluby, aby mali o tuto kategoriu zaujem ( su zahrnuti do systemu hodnotenia UTM)

4. 21-ky maju byt kvalitny sparing pre juniorsku a kadetsku repre v kluboch, ale aj na sustredeniach

5. maju byt vhodnymi supermi pre juniorov a kadetov na SR turnajoch

6. Turnaje SPM21 ako jedine maju stvorhry a mixy. Toto ma byt platforma, kde treba dat moznost repre trenerom zohravat stvorhry mladeznickej repreznetacie (okrem sustredeni aj sutazne starty)


ked to zhrniem, predstavy a parametre su tym, co prispeli k tomu, aby nieco taketo vzniklo, jasne. Aj ciele. Len cesta nie je priamociara. Treba ist postupne. Treba hladat model tak, aby zostala kvalita, ale zase to nesmie byt turnaj bez konkurencie pre 5 hracov. Nie je to jednoduche. Uvidime, ako to pojde dalej, ja osobne dufam, ze sa nam to podari postupne rozbehnut tak, aby to boli kvalitne turnaje. Ale nielen pre to aby boli turnaje, ma to mat cele sirsi zmysel a musi to zapadnut do nejakeho sytemu.

P. AlexyAutor: alexy {02/07/2014 23:03)

 
  ale určite je to dobrý krok aj s prihliadnutím na body, ktoré ste vymenovali.
ja som sa pýtal hlavne preto, aby to náhodou nebolo zavrhnuté skôr ako sa to seriózne rozbehne, na slovensku všetko potrebuje čas:-)
Autor: Elado {03/07/2014 13:05)