Prestupy a hosťovania -odpoved p.AlexymuPridať reakciu
Vážený pán Alexy.
Vážim si Váš vyslovený názor k tejto veci .Musím Vás však opraviť v tom čo píšete,že teda o týchto prestupoch a hosťovaniach rozhodla k tomu určena komisia.Kto ako osoba je v tejto komisii.? Z kolkých ludí sa sklada táto komisia?Ked som si to na internete o tých prestupoch prečítal,tak som zavolal p.Pitoňáka a potom p.Čelka,oboch to členov štk pri sstz.Pán Pitoňak sa o týchto prestupoch a spatných hosťovaniach dozvedel z netu chvílu predtým než ja/teda asi o nich nerozhodoval/,a pán Čelko o tomto síce vedel ale jeho nazor na taketo prestupohosťovania v jednom termine bol a zatiaľ je taký ako moj,teda neplatne prestupy a hosťovania.
Alebo je niekto iní v komisii na schvaľovanie takýchto vecí?Kde je na nete menovite zoznam tejto komisie?
Tiež nesuhlasím s Vaším vyjadrením,že hosťovanie nie je akože prestup.Nemožete to samozrejme priznať,aj ked stanovy to takto uvádzaju,lebo 2 prestupy v jednom termíne su z tohto pohľadu už neobhájiteľné.
S pozdravom Vladimír PištejAutor: expert {21/01/2014 17:13)


  Vážený pán Pištej,
z Vašich príspevkov cítiť emócie, ale myslím, že tieto veci treba riešiť pokojne a bez emócií. Ja som Vám napísal, že sa mi to nepáči, ale myslím si, že to je v zmysle predpisov a preto to akceptujem. To je môj názor, nič viac. Neviem na základe čoho ste dospeli k názoru že nemôžem niečo priznať. Verte, že ja nie som nikomu nič dlžný ani ničím zaviazaný a teda sa môžem rozhodovať a vyslovovať názory úplne pokojne, slobodne a nezávisle tak, ako si ich myslím a aj to robím. Môj názor je v tomto jednoducho taký, že to je v poriadku. No, ale veď som napísal, že to je môj súkromný názor, ja nemôžem vykladať súbor predpisov. Tento môj názor v tejto chvíli nemá na danú vec žiadny vplyv. Takže namiesto emotívnych vyjadrení treba v prípade, že má ktokoľvek pochybnosti o tom, že predpisy boli vyložené výkonnou zložku zle, podať žiadosť o výklad prestupového poriadku na inštitúciu, ktorá jediná je oprávnená tento predpis vykladať a to je VV SSTZ. Ten je povinný potom výklad urobiť a ten bude záväzný. V pondelok 27.1.2014 je zasadnutie VV SSTZ. Dajte podnet a žiadosť o výklad a ten bude urobený.

Mohol by som ešte vysvetľovať v čom vidím odlišnosť formálnu aj vecnú medzi prestupom a hosťovaním, ale nemalo by to absolútne žiadny význam, lebo by to nič neriešilo. Ja mám nejaký názor, vy máte nejaký názor, obaja si myslíme, že ten náš je správny a tak ďalšie argumentácie nikam nevedú. Jediné, čo niekam vedie je požiadať o výklad.

Pokiaľ ide o tú komisiu, ktorá má rozhodovať o prestupoch a hosťovaniach, tak po prečítaní príslušných predpisov zistíme, že to je ŠTK SSTZ. Zoznam členov tejto komisie je na stránke SSTZ. Mne neprislúcha kontrolovať kto z komisie čo vedel alebo nevedel, ako to majú zariadené. V prvom rade by si to mal ustriehnuť predseda komisie a mne ani nikomu inému neprislúcha do toho vstupovať. Myslím, že pán Čelko je dostatočne kompetentný aby prácu komisie riadil.


Pekný večer

P. Alexy


Autor: alexy {21/01/2014 21:59)