extraliga dorasteniek:-)Pridať reakciu
Dnes som sa na zväzovej stránke dočítal, že do dievčenskej extraligy sa môže prihlásiť hocikto, to fakt? to niekto zoberie baby čo v živote nehrali pingpong a hrajú najvyššiu súťaž? to je to extra v názve? Myslím, že aj desať účastníkov je na slovenské pomery veľa, neexistuje žiadny tlak na kvalitu či boj o zostavu, v podstate si to zahrá pomaly aj každá mladšia žiačka. Zaujímavé je aj to, že ak sa prihlásia viac ako dve družstvá, tak sa o postupujúcich rozhodne žrebom, čiže ak budem mať v jednom družstve tri naozajstné hráčky, tak je šanca, že si nezahrajú extraligu, lebo žrebom postúpia dve držstvá, kde budú hrať po tri škôlkárky;-)
Mi to príde, ako keby to bolo vlastne jedno aká je úroveň "najvyššej" dorasteneckej ligy, hlavne nech ich je dvanásť:-)Autor: Elado {16/07/2013 10:01)


 
Zdravím páni. Viem, že to vyzerá čudne, ale je to v zmysle súťažného poriadku. Aj to žrebovanie. Sú to články 4.3.3.1 a 4.3.3.2 a následne. ŠTK musí urobiť tieto kroky v zmysle predpisov. Problém je ale úpne niekde inde a to v tom, že dievčat a žien je málo a stále ubúdajú. Veď prvá liga žien je náborová súťaž a hrali ju minulý rok viac deti ako ženy. Treba robiť kroky v systéme, aby sme tomuto javu zabránili. Konferencia urobila aspoň to, že ženám povolila výnimočné hosťovanie, čo zdá sa že bude mať za následok nárast družstiev v prvej lige žien. Chystá sa nová smernica pre UTM, budeme rozmyšľat ako zvýhodniť dievčatá.....


Pekný deň


Palo Alexy


Autor: alexy {17/07/2013 11:22)

 
  hlavne citlivo, komplexne a systematicky. Je potrebná dlhodobá stratégia výchovy mládeže, dlhodobejšia ako je obdobie medzi konferenciami, to je dôležité.
Úplne ideálna by bola stratégia s výhľadom na celý cyklus mládežníckeho stolného tenisu, teda ak správne rátam na nejakých 15 rokov;-) Je to dlhodobý proces, ale myslím, že v tomto prípade skratky neexistujú, naopak kadejaké ad hoc riešenia sú skôr na škodu. Nie je to ľahká úloha a vyžaduje si tím ľudí, ktorí zahodia osobné animozity a skúsia sa spojiť pre dobrú vec. Z tohto mám obavu, že u nás sa to len ťažko podarí;-) Prebiehajúce MEJ myslím pekne ukazujú kde nás tlačí topánka, chcelo by to po nich poriadnu analýzu (teda kritickú), najlepšie zverejniť, nie preto aby mohli všetci rýpať, ale aby sme sa zamysleli čo s tým. A následne sa do toho pustiť komplexne. Viem, že to tu nie je ľahké, preto sa často uspokojíme s tým, že poriešime aspoň niečo, žiaľ čiastkové riešenia majú často prínos menší ako by sme chceli, nakoľko ich prínos znegujú iné nefunkčné časti celku.
Autor: Elado {17/07/2013 13:21)

   
 
  spravny postreh
Autor: laco arpa {16/07/2013 11:57)