Kto nebol na Dunajskom pohári, neuveríPridať reakciu
Neuveriteľné veci sa diali cez víkend na Dunajskom pohári. Naša generalita ukázala obrovskú mieru arogancie a ignorácie voči turnaju, voči súperom aj voči vlastným hráčom. Navyše tým, že keď hrali naši hráči finálové zápasy, ostali zavretí s niektorými trénermi (jediný tréner v akcii ostal p. Kudrec) v útrobách haly, ukázali svoj záujem o reprezentáciu a o našu mládež, ako aj vlastnú profesionalitu.
Asi to tu ozaj treba zbaliť a odísť do Čiech alebo Rakúska.Autor: bkaluzny {02/10/2012 05:52)


  Suhlasím s nazorom,že stolný tenis na Slovensku je tesne pred smrťou.Pri tomto vedení zvazu o tom vobec nepochybujem.Je to už len otazkou času.Kratkeho času.Napisal som to už pred dvoma rokmi ,snad si to aj niekto všimol.Rodičia vynakladaju veľa usilia ,prostriedkov na svoje deti,alebo treneri na zverencov a vysledok je len ten,že pokým si to hradia a snažia sa,tak to viacmenej aj ide.Zvaz pomocnu ruku podava velmi,velmi malo.Potom ked pride čas prechodu od mladeže k dospelým,vtedy nastane uplný koniec podpory zo strany zvazu/ak nejaka vobec bola/ a športovec sa stava len prispievateľom .Samozrejme sa to týka aj reprezentacie dospelých,kde zvaz ustami svojich predstavitelov/predseda,treneri,gen.sekretar/hodnotí vysledky dosiahnuté športovcami na medzinarodnej scene , a pritom zvazova pomoc repre je rovna nule-nič.Ale kritizovať to vedia .V tomto su extra klasa.
Jedna rada pre všetkých - venujte sa niečomu inému profesionalne,nie však stolnému tenisu na Slovensku ako hráč či hráčka.Viem o čom hovorím či píšem.
S pozdravom Vladimír Pištej
Autor: expert {16/10/2012 19:38)

   
  Mňa zas celkom mrzí, že si nemôžem prezrieť a preštudovať výsledky dievčat...
Autor: Ivusooo {11/10/2012 22:58)

   
  Ak sa toto naozaj stalo,tak potom už ide uplne do tuheho.Donedavna kašlali podla mna vyslovene na dospelých, a ak k tomu pridali už aj deti,tak plne s Vami suhlasím,že to tuná určite treba zabaliť a ísť inde.
Autor: expert {09/10/2012 21:57)

 
  Buhuzial, stalo sa tam toho viac (voda v hale - uz klasika, trapasy so zastavami - trapas je slabe slovo, hraci pozerajuci tv do pol druhej v noci). Vrcholom boli finalove zapasy. Romana Rezetku nekoucoval nikto, Peta Turceka isiel potom na ziadost rodicov koucovat Samo Novota. Jedine Adam Brat mal kouca. Okrem toho hrali dvaja hraci o tretie miesto, z ktorych tiez jeden nemal kouca. Hlavne, ze sme hrali doma.
Ten nezaujem je uz dlhsie - napr "treningove" podmienky v Bratislave, "system" pripravy mladeznickych reprezentantov, centralna "vychova" mladsich ziakov a mensich, atd. Ale tento turnaj ukazal vsetko v plnej nahote.

Autor: bkaluzny {11/10/2012 08:39)

 
  Adam mal kouča, preto , lebo si ho koučoval ty, Braňo. Aj tvojou zásluhou Dunajský pohár kadetov vyhral.
A trapas s vlajkou? To nebol trapas, to bol diplomatický prúser. Veď otvárať turnaj s nastúpenými slovenskými, rakúskymi a maďarskými hráčmi a tých posledných vítať pod bulharskou vlajkou...? A vedome, pretože ešte pred začiatkom otvorenia som poslal Adama za rozhodcami a upozornil ich na to, že vlajka je bulharská a nie maďarská. Nepomohlo...kývli plecami /však pán Cibula?/ a išlo sa ďalej , ako keby bolo všetko v poriadku. Keď prišiel Stano Becanyi niekoľko hodín po začatí turnaja, zmohli sme sa akurát na to, že sme stiahli aj rakúsku vlajku...to akože aby Maďarom nebolo ľúto!
Alebo napríklad pán Hamran v priebehu turnaja vyčítal Adamovi , že hrá v trenkách Tibhar. To, že mu ako reprezentovi nik nedal výstroj, je vedľajšie. A keď išiel na stupeň víťazov, aby sa vyhol ďalšej Hamranovej kritike, ktorý mu spolu s Krížom odovzdávali medailu, od kohosi z družstva si požičal aspoň na tú chvíľu repre bundu s naším štátnym znakom....
Spýtajte sa, čo povedali pani Turčekovej , keď na začiatku turnaja žiadala , aby rozsvietili aj tretí rad svetiel, pretože viacerí hráči z Rakúska a Maďarska sa museli rozohrávať v polotme. Dostalo sa jej poučenia, aby sa do toho nestarala a tretí rad svetiel nerozsvietili.
Urobili sme si rad problémov a najmä u Maďarov vyslúžili nejeden posmešok. Fakt ma to mrzí najmä v čase napätých slovensko-maďarských vzťahov.
Autor: bratl {11/10/2012 10:53)

   
 
Ahoj, Brano,
ako funkcionar SSTZ by som mal asi oponovat, ale nie je velmi ako. Zial, takmer vo vsetkom mas pravdu. Druha vec je, preco je to tak. Pravda je vsak aj to, ze nech su priciny akekolvek, vysledok je aky je a treba to zmenit. Moj nazor a predstavy ako by sa to dalo zacat menit poznas, debatovali sme o tom. Ci ale su alebo nie su realne moznosti naozaj zmeny robit, je druha vec. Uz dlho nad tym uvazujem ako. Nejake predstavy su, Ci ich bude mozne realizovat ukaze konferencia. Ak sa nenastupi nova cesta, tak to dopadne velmi zle. I ked neviem, ci moze byt este horsie, snad len ze ziadna repre nebude ...... Alebo uz vlastne de facto ani nie je ????? Ospravedlnujem sa, ze som sem nenapisal ziadne riesenia, ale v tejto chvili nechcem ist na trh z nedorobenymi projektami.

Palo


Autor: alexy {11/10/2012 10:09)

 
  Áno, Palo,
viem, že systematicky chystáš projekty, ktoré by zlepšili situáciu a verím, že dokážeš ponúknuť zaujímavé riešenia, len aktuálne znie otázka, či do konferencie sa máme len tak pozerať a evidovať stále sa množiace problémy a nečinnosť či pseudočinnosť kompetentných.
Počúvam napríklad, že sa začalo hovoriť o zákaze účasti hráčov "samoplatcov" na zahraničných openoch. To keď sa stane , diera medzi našimi veľmi priemernými hráčmi reprezentácie v porovnaní s európskou špičkou, sa ešte prehĺbi. Argument, že Francúzi, Švédi, Rusi, či iní hráči pinpongovo vyspelých krajín posielaju len dvoch svojich hráčov na turnaje , je nepravdivá. Pred pár dňami sa skončil Serbian Open: v kadetskej kategórii bolo osem Rusov, šesť Švédov a šesť Francúzov. Každá asociácia, ktorá chce, aby jej reprezentanti získavali skúsenosti a aj body do rebríčka, podľa ktorého sa robí nasadenie do jednotlivých turnajov, svojich hráčov v čo najväčšom počte na ne posielať bude.
A odôvodnenie tohto vraj pripravovaného zákazu? "So samoplatcami" sú len problémy!!!
Aké?
Boli sme v Srbsku, bývali sme samostatne, jedli sme samostatne, dopravu sme mali svoju, logistiku sledovania začiatkov zápasov sme robili sami , koučov v súťaži družstiev sme nemali. S našou oficiálnou reprezentáciou sme boli ako dve rozdielne grupy z dvoch rôznych krajín. V súťaži jednotlivcov nám tréneri reprezentácie pomohli s koučovaním a Lucii ďakujem za to, že Adamovi požičala na zápas štvohry svoj červený dres, aby mohol spolu s Kaššayom nastúpiť do súťaže.
Komu robíme problémy?
Prečo si nik zo zväzu neváži, že synovi obetujem čas, každý rok stále viac a viac peňazí za cesty po zahraniči, platím mu tréningy dva razy týždenne aj vo Viedni..??? V európskom kadetskom rebríčku je ešte pred koncoročnou redukciou v prvej päťdesiatke??? Nie je to zázrak, ale na naše pomery to nie je málo!
Takže, keď nebude medzi dvoma vyvolenými, nebude chodiť?
Ale to potom môžeme prestať hrať stolný tenis: motiváciu nebude mať ani Adam a ja už dvojnásobne nie!
Áno, dá sa ísť hrať do Čiech alebo Rakúska, či kdesi ešte ďalej... Ale čo s tými, ktorí chcú hrať za Slovensko?
Autor: bratl {11/10/2012 11:25)

 
  Nehovorí sa to ľahko, ale stolný tenis na slovensku je šport bez perspektívy. Pre deti určite.
Pritom sa jedná o šport neskutočne náročný na čas, deti odtrénujú 5-6 hodín denne, pomaly 7 dní v týždni sú pri stole, nacestujú tisíce kilometrov. Okrem školy a pingpongu nemajú čas na nič a odmenou im je nezáujem kompetentných. V podstate ak sa pozriem na špičku, tak všetky deti ťahajú v najväčšej miere rodičia, v menšej miere kluby, zväz nula bodov.

V každej vekovej kategórii u nás tvorí špičku 3-5 hráčov myslím, že by malo byť psou povinnosťou nášho zväzu, aby sa všetci títo hráči mali možnosť porovnávať s európskou konkurenciou. Ak si niekto myslí, že sa pohneme dopredu tým, že sa na našich bodovačkách, dorasteneckých ligách atď, naháňa 10-11 rokov stále tých istých 5 hráčov, tak je na omyle. Naša špička už v mladších žiakoch môže hrať spolu pomaly poslepiačky, lebo každý s každým hral sto krát, podľa mňa deti tie zápasy už ani nebavia tak ako by mali.

Ale ako som písal vyššie, perspektíva pre súčasné deti nula. Jediné pozitívum je v tom, že deti sa neflákajú a hýbu sa, na druhej strane za tie prachy čo do toho sypú rodičia a niekde aj kluby, trochu drahá zábavka.
Autor: Elado {11/10/2012 19:38)

   
 
 
 
 
  ja by som naopak neveril, keby sa zachovali inak:-)
Autor: Elado {02/10/2012 14:51)