EUROMINICHAMPS 2012Pridať reakciu

Dnes skončil ďalší ročník prestížneho turnaja EUROMINICHAMPS 2012, ktorého sa pravidelne zúčastňujú najlepší európski hráči v kategórii mladší žiaci. Naši reprezentanti sa medzi európskou elitou nestratili, z 10 Slovákov sa 6 prebojovalo po troch kvalifikačných kolách do hlavnej súťaže medzi 32 najlepších v jednotlivých kategóriách. V konečnom poradí sme získali na náročnom turnaji nasledovné umiestnenia:

ročník narodenia 2001

Ema Labošová – 10. miesto
Zuzana Peková 49-56
Dalibor Diko 32. miesto
Martin Kysel 57-64

ročník narodenia 2000

Tatiana Kukuľková 17. miesto
Katarína Belopotočanová 25. miesto
Natália Grigelová 29. miesto
Daniel Oráč 30. miesto
Štefan Peko 41 – 48
Jakub Zelinka 49-56

Gratulujeme k pekným výsledkom.


Palo AlexyAutor: alexy {26/08/2012 17:49)


  Zdravím pán Alexy,
Ďakujeme Vám za oznam, že ste sa tu zmienili o Eurominichmpse 2012, ktorý na Slovensku vrcholovými predstaviteľmi SZTZ je porovnávaný s turnajom v Malackách. Asi preto rebríčkovou komisiou zväzu je ohodnotený koeficientom významnosti 20 a Malacky 5. Ja som bol v Štrasburgu tretí krát, ale tento rok to mali naše deti najťažšie. Kompletná špička, ktorá nebola po kope na žiadnom medzinárodnom mládežníckom turnaji počas celej minulej sezóny sa zišla práve tento víkend vo Francúzsku. Bol som, videl som a som presvedčený, že Emka, Táňa, Katka, Zuzka, Jakub , Martin...mali na vyššie umiestnenia, len im jednoducho neprial žreb. Dosť skoro natrafili na medailistov turnaja. Aj napriek tomu si myslím, že ročníky 2000 a 2001 sú silné a perspektívne. Posledné dva ročníky tu na fóre z Eurominichampsu bolo vďačná téma, myslel som si, že sa po tomto ročníku ozvu moji služobne starší kolegovia, ale ...tak si kladiem otázku kam smeruje náš mládežnícky stolný tenis, prečo sa ten náš zväz správa tak macošsky voči tým nevinným deťom, prečo pred takýmto vrcholovým podujatím minikadetov nebolo žiadne spoločné sústredenie ako to majú ostatné krajiny, prečo si tieto deti ako jediné z 359 štartujúcich a z 39 výprav nezaslúžili jednotné oblečenie, prečo v zmysle propozícií (10 hráčov +4 vedúci) na hotely mohol spať len jeden vedúci, ktorý asi ťažko ustráži 10 detí, prečo sme už roky všetci samoplatcovia....tých prečo je strašne veľa. Smutní sme všetci z toho, čo sa týmto deťom v kluboch poctivo venujeme. Prečítal som si príspevky na tomto fóre o Eurominichamps z rokov 2010 a 2011. Čo sa zmenilo ? Len to, že sa píše rok 2012 ! Pýtam sa kde sú vízie a ciele s konkrétnymi mládežníckymi ročníkmi ? Aká je koncepcia práce s mládežou na najbližšie obdobie? Odpoveď nech si dá každý sám. Podľa mňa je to len jedna loď, ktorá sa plaví do neznáma. A to je zlé. Zlé, hlavne pre tie deti, rodičov a kluby.
Svoj príspevok z pred dvoch rokov k Eurominichampsu ste pán Alexy ukončili takto:

P.S. Nech mi všetci dotknutí odpustia, ale musel som to napísať, neviem sa s tým zmieriť a štve ma to.

Verte mi, že aj mňa to štve a poriadne. Tento môj príspevok sa Vás ale netýka .
FeSo

Autor: FeSo {29/08/2012 19:48)

 
 
Zdravím pán Solár. Ďakujem, že aspoň niekto zareagoval na to, čo naše deti vo Francúzsku dosiahli. Čakal som, že ich aspoň niekto pochváli za ich výkony, pogratuluje, tie deti by to určite potešilo- Ale zdá sa, že väčšine (drvivej) našich stolných tenistov je úplne jedno, čo tie deti dosiahli, dosahujú a mohli by dosahovať. Je to smutné. Bol som tam tuším dva krát. Každý, kto tam bol vie, čo to je za turnaj. Pre deti v tejto kategórii lepší a kvalitnejší nepoznám a myslím, že účasťou ITTF HOPE tímu presahuje aj európsku úroveň. Vo svojom príspevku som zabudol poznamenať, že oproti minulosti sa konečne neopakoval trapas s odchodom časti výpravy. To je dobré. To ostatné čo ste napísali, je úplná pravda, nedá sa s tým nesúhlasiť. Okrem jednej veci v závere. To všetko sa týka totiž aj mňa. Som predseda komisie mládeže a nesiem tým pádom aj ja určitý diel zodpovednosti. Druhá vec je, či som s tým mohol alebo nemohol niečo robiť. Nechcem tu písať dôvody a zdôvodnenia. Bolo by to alibistické a nemám rád alibizmus ani výhovorky akékoľvek druhu. Moje logické vyústenie istej bezmocnosti a to nielen smerom k EUROMINI ale vo všeobecnosti bolo rozhodnutie odísť po skončení volebného obdobia zo slovenskej scény. Na nabádanie niektorých ľudí to momentálne prehodnocujem a pokúšam sa dať dokopy víziu, resp. program, čo by sa dalo reálne urobiť s tou katastrofou, ktorú tu máme. Nie som na to sám, lebo jeden človek aj tak nič nezmôže. Ak sa podarí dať do kopy program, ktorý by bol životaschopný a dal by smer výchove našich detí a mládeže k lepšiemu, rád priložím ruku k dielu. Mala by to byť nielen vízia ako ďalej, ale konkrétny program s konkrétnymi krokmi. Nebude to jednoduché, ale môj názor je taký, že už dávno je nie 5 ale 10 minút po dvanástej a ak okamžite niečo nezačneme robiť, zle bude s týmto našim športom. Práca v klube je základom výchovy, ale ani v najlepších snoch nenahradí nadstavbu, ktorú klub aj keď ako kvalitný nedokáže nahradiť a ktorá musí byť na regionálnej a celoslovenskej úrovni. Inak akýkoľvek úspech na medzinárodnej scéne bude len ojedinelý výkrik do tmy a nie výsledok systému. A toto treba zmeniť podľa mňa........


S pozdravom

Palo Alexy
Autor: alexy {30/08/2012 12:51)

 
  Ešte dodám, že to nebola priama reakcia na Vás p. Alexy, mi to blbo hodilo pod Vás, resp. som to tam blbo umiestnil.
Taká malá poznámka, načo je dobrý kontrolák dňa 11.9. ak deti absolvovali satelity, eurominichamps, absolvujú bodovačky juniorov a kadetov v priebehu cca. 4 týždňov? To akože si repre tréneri nemali čas pozrieť formu reprezentantov na týchto turnajoch? Či potrebujú vedieť ako naši repre hrajú medzi sebou? Alebo je treba vykazovať aktivitu?
Autor: Elado {31/08/2012 17:45)

   
  Čudujem sa, že sa čudujete:-)
Tu nikoho nezaujímali ani ME juniorov a kadetov, nieto ešte nejaké minichamps. 98% členskej základne ani nevie čo to je. Dokonca si myslím, že okrem pár trénerov, rodičov a nejakého toho funkcionára o tom turnaji nik nevie absolútne nič. O jeho kvalite, či nekvalite už vôbec nie.
Kedysi tu p.Kalužný napísal, že generácia 97-98 je "stratená generácia", osobne si myslím, že to sú všetky ročníky už pekných pár rokov. Systém nula, pár nadšencov sa snaží čo to dá a to je všetko. To nikdy nemôže konkurovať krajinám s prepracovaným systémom. Píšete, že Vás milo prekvapili postsovietske krajiny, mňa nie. Už minulý rok hrali pekne, tento rok zrejme aj efektívne. Je vidieť, že majú podobnú metodiku - výborný pohyb, čísté prevedenie úderov z obidvoch strán, atď. Nedávno som si stiahol metodické info ako to funguje v euro krajinách, jednoducho všade je nejaké to centrum s kopou trénerov, často špecialistov na kondičnú prípravu, hernú taktiku, kombinácie, zásobníky plus kvantum fyzioterapeutov, regeneračné linky a kopec ďalších vecí.
Keď už zväz plače, že nemá prachy, tak už dávno mohol aspoň dať dokopy serióznu metodiku pre trénerov, nie je to tak dávno čo repre vozili medaily z európy.
To, že sa na slovensku roky nedá urobiť A licencia tiež o niečom svedčí.
V podstate,keď sa človek obzrie pár rokov dozadu, tak sa stále dokolečka na fórach riešia tie isté témy, reálne sa nič nemení, až na výnimky, aby som niekomu neukrivdil;-) Podarilo sa krásne dvihnúť organizačnú úroveň SPM, je vcelku úspešná snaha o objektivizáciu rebríkov, akurát že všetko to je dielom tých pár nadšencov, ktorých som už spomínal. Nie zásluhou prepracovaného systému, ale len a len výsledok práce pár jednotlivcov.
Autor: Elado {30/08/2012 23:47)