Návrh na zmenuPridať reakciu
Na margo zaraďovania Openov a iných turnajov ITTF a ETTU do kategórií pre naše mládežnícke rebríčky:
navrhujem, aby od budúcej sezóny nebol zvlášť hodnotený satelit/ doteraz koef. 5/
- aby síce zostalo doterajšie bodové oceňovanie hráčov podľa umiestnenia v prvej stovke svetového rebríčku na spomínaných turnajoch, ale aby turnaj kategórie D / s bodovou hodnotou do 45 bodov/mal koeficient 5. V rámci platných predpisov Tvorby rebríčkov mládeže by teda išlo o minimálnu zmenu, ktorá by však podstatne zlepšila skutočné a spravodlivé nastavenie predpisu.
Vyhli by sme sa nelogickostiam! Napríklad švrťfinalista z Openu svetovej série ITTF/5.-8.miesto/, ktorý je hodnotený ako turnaj D, dostane v našom rebríčku za toto veľmi dobré umiestnenie menej bodov , ako keby bol na našom SPM šiesty...
Ten, kto skončí na takomto turnaji tretí, do nášho rebríčku dostane menej bodov, ako keď by bol tretí na SPM!
ZVážme reálnu silu našej kadetskej reprezentácie, pre ktorú jej dobrým výsledkom dostať sa na medzinárodných openoch do 16-ky. Všetko, čo je viac, je na naše pomery veľmi dobrý úspech.
Znovu ponúkam diskusiu!

L.Brat

Palo, nevyznieva veľmi dobre, že ste n á m d a l i m o ž n o s ť diskutovať k tvorbe rebríčku. Hádam v demokratickej spoločnosti takéto právo je samozrejmé. Takže beriem to akože si sa trochu " preklepol" . Ja ju určite nevyužijem, lebo po prvé predpokladám, že funkcionár Zväzu, keď dostane podnet od kohoľvek a myslí si o tom podnete, že má hlavu a pätu, bude konať sám. Veď aj preto je toto fórum. A teraz nemyslím iba na teba . Po druhé nepošlem to na Zväz aj preto, lebo už som urobil pokus mailom dať nejaké návrhy pánovi Hamranovi a ten mi doteraz /cca rok/ ani neodpovedal. Len som sa z kuloárov dozvedel, že ON s nejakým rodičom diskutovať nebude, len s predsedom klubu. A tak ťa prosím, aby si s ním , či s rebríčkovou komisiou diskutoval aj o mojom návrhu. Ak tak neurobíš, život pôjde ďalej....Autor: bratl {12/03/2012 00:06)


 

Laco, nemam chut nejako siahodlho debatovat na tuto temu. Len jedna poznamka. Zle si si precital co som napisal. Diskutovat moze ktokolvek a kedykolvek, to nikto nikomu neberie. Ja som nenapisal ze VV dal moznost diskutovat, ale pripomienkovat. To je rozdiel. Pripomienky do isteho terminu budu brane do uvahy, potom sa bude musiet system uzavriet aby boli jasne pravidla pred zaciatkom novej sezony. A diskusia moze bezat dalej aj pred tym aj potom. Ja uz nebudem suplovat predsedu rebrickovej komisie a teda nic nebudem posuvat dalej bez ohladu na to, co si o navrhu myslim. Kazdy je svojpravny. Ak niekto chce dat pripomienku, nech ju da sam. Neviem, preco by som mal robit postara. Doteraz som to robil, uz nebudem. Nech si to riesia kompetentni. Co sa tyka komisie mladeze, to je moja kompetencia, to si riesit budem ja tak ako doteraz. Na poslednom VV sa predseda rebrickovej komisie opytal ci sa turnaj o ktorom sme sa bavili pocita do rebrickov a bol prekvapeny odpovedou. Nekomentujem. Neviem preco by som mal suplovat pracu inych. Oznam bude so vsetkymi podrobnostami coskoro na stranke SSTZ.

Palo


Autor: alexy {12/03/2012 12:36)

 
  máš pravdu, Palo. Vlastne ani ja nemám chuť diskutovať a som sklamaný, že toto fórum je z môjho pohľadu dosť zbytočné, lebo cítiť z teba frustráciu možno z boja proti veterným mlynom. Všetko, čo kritizujem/e a netýka sa teba/, radšej obchádzaš a možno, ba som o tom presvedčený, vnútorne s mnohými kritikami súhlasíš, ale si už radšej ticho. Potom, čo má robiť taký rodič pinpongistu, ako som ja, keď funkcionár Zväzu ako ty, už nemá chuť okrem svojej komisie robiť čokoľvek iné. A tak si kopec postrehov /určite kritických/ budem musieť nechať pre seba, lebo ich nemám komu napísať. Nemám sa koho opýtať, prečo nám tečie mesiac po oprave hala a kto je za to zodpovedný, nemám možnosť sa opýtať , prečo sa rôznymi metrami posudzujú tí, ktorí zobrali svojej deti z nedokončených turnajov, asi nik mi už nepovie, prečo už niekoľko rokov naše deti nechodia v rámci projektu Eurokids na týždňové sústredenia po Európe, ktoré sú pre chlapca, dievča a trénera z každej krajiny dva razy do roka zadarmo /platí sa len cesta/, či to bude aj teraz, keď ďalšie takéto podujatie bude hneď po Zagropine tuším tiež v Chorvátsku za účasti detí aspoň z dvadsiatich krajín, nedozviem sa ani to, prečo môj syn a niektorí ďalší nevyvolení nemôžu Slovensko reprezentovať v teplákoch so znakom Slovenska / čo je pre nich nesmierna pocta a kašľú na to, že tepláky sú staré a obnosené/ a ani to, prečo je slovenská výprava z hľadiska športového oblečenia "najfarebnejšia", lebo každý druhý hráč má niečo iné na sebe... Tých otázok je veľa a tak už len posledné: prečo funkcionári zväzu odmietajú so mnou komunikovať, ako som už na tomto fóre spomenul. Prečo samoplatcov medzinárodných turnajov začínajú vyhlasovať za "škodnú" , s ktorou majú len problémy a starosti, hoci ich to nestojí ani cent? Prečo musím ako rodič samoplatca podľa predpisu starého asi rok zaplatiť 100 EUR ako kauciu Zväzu, aby môj syn mohol cestovať po turnajoch v Európe a následne sa dozviem, že som jediný samoplatca, ktorý tých 100 eur skutočne zväzu na jeho účet poslal....
Škoda , Palo,...viem že si veľmi chcel , aby sa viaceré veci na zväze zmenili / a aj si preto niečo urobil/ a to, že sa to nepodarilo, ti vzalo vietor z plachiet a dostal si sa do takej polohy, ako si to v reakcii na môj príspevok napísal. Vôbec z toho nemám radosť a viem, že rad rodičov je na tom podobne ako ja!!!

Autor: bratl {12/03/2012 17:23)

 
 
Laco, mohol by som na vsetky tvoje otazky dost podrobne odpovedat. Ale vznikol by tu strasne dlhy clanok. Otvoril si velmi vela otazok, z ktorych mnohe maju racionalne vysvetlenie, ale nechce sa mi. Ano, som znechuteny. Znechuteny ignoranciou a sebeckostou. Bohuzial, v prvom rade ignoranciou a sebeckostou hracskej zakladne a jednotlivych klubovych a krajskych funkcionarov. Najvacsia skodna v nasom sporte je samotna clenska zakladna. Bohuzial. Je to tak. A poviem to kdekolvek a kedykolvek a komukolvek a vzdy si to obhajim. Z toho mnoheho ti snad poviem len k tej streche. tecie, lebo nie su peniaze na opravu. Mohli byt, ale ministerstvo schvalilo pniaze na mikrobus, tak sa kupil mikrobus. Keby nie, peniaze prepadnu. A strecha tecie dalej. Na strechu nam nikto nedal ano cent. Staci ? Niet co k tomu dodat. Napriek tomu, ze uz dva roky sa vypisuju prokjekty, lobuje sa, ziskavaju sa prisluby a nic. A ta oprava nebola oprava, to bolo vedome docasne riesenie pre SCO aby sme neutrpeli velku hanbu. Vsetci vedeli, ze to je len zalatane za minimum penazi, aby sa vobec tych par dni mohlo hrat. To nebola oprava.

Ano, mas pravdu. Postupne rezignujem a som takmer na 100%presvedceny, ze do dalsieho obdobia nepojdem. Nema to totiz zmysel. A nakoniec viem, ze mnohi na Slovensku sa uprimne potesia, ze Alexy tram uz nie je. Viem to, tak preco neurobit ludom radost... Budem sa radsej venovat svojim detom v klube, tam ta praca ma aspon nejaky zmysel. To, co mam urobit, urobim. Viac nie. Lebo vzdy ked som urobil nieco naviac, vratilo sa to ako bumerang. Nie od funkcionarov zvazu, ale od clenskej zakladne. Laco, nemozes robit nieco pre ludi, ktori nechcu aby si to robil. A nechcu sa nijako, ani pasivne podielat na tom, aby veci isli vpred. Tak to je. To je moj poznatok z posobenia v tomto hnuti. Nelutujem, ze som do toho isiel. Vela veci vidim z nadhladu a v sisrich suvislostiach. A pretro som vela veci pochopil. Takmer na vsetky tvoje otazky by som vedel odpovedat. Ale nic by to nevyriesilo, naozaj... Je mi z toho uprimne smutno, ze to tak je. Ale zmenit to mozu len ludia zo spodu, nie aparat. A ti nechcu, lebo vedu svoje male zabomysie vojny aby si utrhli kazdy pre seba svoj kus. O peniazoch tu radsej ani nehovorim. Niesu a aj to malo, co je, bude zrejme este menej....


Palo
Autor: alexy {12/03/2012 21:55)

 
  zväz vraví, že základňa je zlá, základňa, že zväz:-)
Ale k tej základni, ja to vidím tak, že sú tam v podstate tri skupiny, alebo prúdy.
Prvá skupina je mládež a ľudia okolo nej, tých zaujímajú veci okolo mládeže a zvyšok je im v podstate voľný.
Druhou skupinou sú hráči extraligy či prvej a druhej ligy. Tých zaujímajú ich súťaže a zvyšok im je tiež voľný.
No a tretia skupina sú hráči od tretích líg až po sto dvadsiate, ktorým je voľné všetko okrem ich súťaže.
Samozrejme je pár jednotlivcov čo majú prehľad prierezovo, ale z 10 tisícovej základne to je mizivé percento.

No a tieto tri skupiny si potom volia svojich zástupcov do štruktúr od okresov, cez kraje až po sstz. Podľa mňa to logicky nefunguje, každá tá skupina má diametrálne rozdielne videnie svojich potrieb, okresného hráča nezaujíma ani extraliga, nie to ešte nejaká mládež. To je inak také špecifikum pingpongu, že hráči nižších súťaží nemajú prehľad o najvyšších súťažiach. Spýtajte sa futbalistu z hornejdolnej, kto je prvý v corgoň lige. 90% futbalistov bude mať prehľad. Spýtajte sa hráčov 5,6,7 ligy kto je prvý v pincovej extralige a garantujem, že 90% nemá šajnu. A to nebudem ani spomínať, že drvivá väčšina základne ani nevie kto je v repre, či kto je repre tréner. Koľko futbalistov nevie, že trénerom bol Weiss a koľko bral mesačne?:-)

Preto sa ani nečudujem tomu, že napríklad nie je stále spustený nový rebrík, však oň vlastne okrem pár ľudí nestojí, ostatným stačí úspešnosť na pinec.info:-)
Čiže v tomto vcelku p. Alexymu rozumiem čo mu berie chuť, na druhej strane mám pocit, že tých pár aktívnych zdola dokáže otráviť svojím prístupom aj zväz, nakoľko už len dostať sa k nejakým informáciám je priam nemožné, česť výnimkám typu p. Alexyho, ktorého síce nemá rado veľa ľudí kvôli "jeho" systému SPM:-) (to len na odľahčenie, viem že nie je Váš:-), ale naopak ja oceňujem Váš prínos v oblasti skvalitnenia priebehu SPM, kde práve Pezinok pred pár rokmi nastavil nové štandardy po organizačnej stránke, taktiež software pre riadenie turnajov, evidentný záujem o mládež a taktiež ste bol jeden z mála ľudí, na ktorých sa dalo obrátiť aj s nepríjemnou otázkou a človek sa dočkal odpovede. Myslím, že tieto plusy za to stáli, takže netreba byť smutný.
Autor: Elado {13/03/2012 22:37)

 
 


Zdravim Elado, pravdu mate zrejme v tej analyze zloziek zvazu. Nechcem debatovat siahodlho, uz sa tu toho napisalo aj tak dost. Ale neda mi aspon dve veci. Povedat Vam dakujem. Vy viete za co. A to druhe, k vasej prvej vete. "zväz vraví, že základňa je zlá, základňa, že zväz:-)" Neexistuje zvaz a zakladna. Je len zvaz. Tych cca 10000 registovanych a clenov. To je zvaz. To, co je v BA, to su len voleni funkcionari. A nie vsetci zdielaju moj nazor o zakladni. Ale je len jeden zvaz, tvoreny vsetkymi clenmi. A tito vsetci si nejakymi demokratickymi principmi volia system a pravidla fungovania a aj ludi, ktore tieto pravidla uplatnuju v praxi. Ak teda nieco nefunguje, je to na plnej zodpovednosti zvazu. Pozor, celeho zvazu, celej tej komunity. Ak nieco nefunguje, lebo to riadia nevhodni ludia, je na zvaze, aby ich vymenil. Alebo zmenil pravidla. Kolko rokov sa nic nezmenilo ? Alebo len velmi malo? Vela. A preco vobec este tento zvaz funguje ? Vdaka funkcionarom, alebo napriek funkcionarom ? Na to mam svoj nazor, ale necham si ho pre seba. Nech si kazdy utvori sam svoj, tak ako som si ho tvoril ja na zaklade pozorovania, diskusii s ludmi. Som medzi nimi casto, mozno najcastejsie z celeho VV. A casto diskutujem, na turnajoch, aj cez net, aj cez telefon. A diskutujem aj s clenmi sekretariatu. Poznam nazory "zdola" aj "zhora". Nic nie je cierno - biele. Aj pravda je obycajne niekde uprostred, alebo lpsie povedane medzi, otazka ku ktoremu mantinelu blizsie. Aj cely zvaz existuje v nejakom priestore, ktory nemozno zmenit, lebo je dany. A musime sa v nom zmestit a vediet sa pohybovat a najst si svoje miesto a optimalnu poziciu. Bohuzial, plati vola vacsiny. A ta vacsina uz dlhe roky voli system, ktory tu je. Ako tazko som presadzoval niektore veci. Len taka blbost a samozrejmost ako rozhodcovia na najvyssich sutaziach SR mladeze. Co ma to stalo sil spolu s Matusom, aby sme vobec nieco taketo presadili. Co nas to stalo sil, aby sme trvali na dodrziavani aspon najzakladnejsich pravidiel na turnajoch. Co nas to stalo sil a casu, aby sme nedeformovali nominacioe na MSR mladeze uradnickymi nominaciami krajskych funkcionarov mimo rebricka, lebo tym detom nikto nevysvetli, preco .... To su samozrejmosti a co to stalo sil. A muselo sa argumentovat aj na VV aj v clenskej zakladni. Co mna osobne stalo casu a presviedcania, aby sa o systeme novych rebrickov aspon uvazovalo. Dokonca sa prijal ako paralelny pre tuto sezonu. A aky je vysledok? totalna negacia zdola. Nie, nelutujem ten cas, ani sily, nestazujem sa, aby si to niekto nevysvetlil zle. Urobil som to rad a nezistne. Ale o com sa tu cheme vobec bavit ? Ato som nepovedal zdaleka vsetko. To by tu bol telefonny zoznam.... Ale v mnohych pripadoch, takmer vo vsetkych som dokazal najst pochopenie po vecnej argumentacii prave hore. A ak veci stroskotali, tak na zaklade negacie z dola. Tym som pochopil, ze patrim k mensine. A mensina nema pravo v demokracii diktovat vacsine. Tak som sa stiahol. Logicky a demokraticky. A preto uvazujem, ze dokoncim volebne obdobie, lebo od zacatej prace nie som zvyknuty odist a prenecham veci tym, ktori budu kompatibilny s vacsinou. To je vsetko. To je aj na vysvetlenie Lacovi. Nie je to frustracia. Len som pragmaticky zhodnotil svoje posobenie. Laco, to je ta sebareflexia. Ja som ju urobil. Preto som si povedal ze dorobim to, co je moja povinnost a staci. Trufam si povedat, ze niektori clenovia VV neurobili ani zlomok toho co ja. Nie vsetci, aby som ich neurazil tych, co pracuju normalne. Oni vedia ktori to su. Ale napr. jeden clen nechodi na VV vobec. Dalsi je casto duchom nepritomni a ani raz nezvolal svoju komisiu. Ked mu bola zvolana niekym inyma ako predseda prisiel, hladal kde je program a netusil ani o com sa vlastne bavime. A nikto ich nekritizuje, ani nechvali, skratka nehodnoti.Lebo nic nikomu nepokazili, nikomu neublizili, nikomu neurobili dobre. Logicky, lebo nic nerobili a nerobia. Normalne, nie ? Ale to je jedno. Su to ludia, ktorych si zvolil zvaz. 10 000-ovy zvaz. Resp. jeho vacsina nejakym mechanizmom. Drzim palce tomuto krasnemu sportu, aby napriek vsetkemu na Slovensku opat zacal prekvitat ako v minulosti. Lebo teraz je v krize. Objektivnej a bohuzial aj subjektivnej. Ja od tohto sportu neodidem, len s velkou pravdepodobnosotu budem pracovat "dole" s tymi a pre tych, s ktorymi budem kompatibilny.

Nechcel som pisat dlho, nepodarilo sa mi to, lebo stale mi to nejako lezi na srdci a trapi ma, v akom sme stave a stve ma bezmocnost, ze s tym neviem nic urobit. Tak sorry, ze som sa opat rozpisal.

Palo

Autor: alexy {14/03/2012 09:58)

   
 
  Palo, je to horšie, ako som si myslel.
Každý z nás má svoje videnie, svoje podhľady a nadhľady. Niektorí majú ambície byť pri všetkom a prebíjať si svoju pravdu.Podaktorých baví rýpať a ničiť možno len preto, lebo to nevymysleli sami. Je zopár takých , ktorí sú schopní a ochotní robiť nezištne, ale tí sú zväčša málo kompaktibilní s väčšinou ostatných. Iní si chcú dobre zahrať alebo len, ako ja, pomôcť chalanovi vstúpiť do pingpongového sveta. Každý z nás je iný. Napriek tomu si nemyslím, že na vine je členská základňa. Ľudia ako celok sa nedajú vymeniť. Je to skôr o funkcionároch a ja neviem povedať či krajských, okresných alebo tých hlavných, zväzových.Je to tiež o slušnosti a úcte.
Na druhej strane, keď niečo nefunguje, musí existovať zodpovednosť tých, ktorí riadia. A ak tí nevedia nič o sebareflexii, musia počítať s tým, že ľudia, ktorí chceli robiť, už chcieť nebudú.
Každý z nás to vidí zo svojho pohľadu, ty z toho funkcionárskeho, ja z toho rodičovského. A ani jeden z nás nemá radosť!

Autor: bratl {13/03/2012 18:00)

   
 
 
 
 

Prepac, Laco, este som si vsimol, ze mas nespravne nastudovane hodnotenie satelitu. On sa ani v minulkej ani v tejto sezone pre kadetov a juniorov nehodnotil ako turnaj s koeficientom 5. Ked si precitas pravidla pre tvorbu rebrickov, tak tam je napisane, citujem :
Pre sezónu 2011/2012 VV SSTZ schválil nasledovné turnaje, ktorých výsledky sa budú
započítavať do rebríčkov SR, pričom kategória turnaja pre dorast a staršie žiactvo sa určí podľa
pravidiel pre zaradenie turnaja do kategórie A – D a v nižších vekových kategóriách sa budú
prideľovať bodové hodnoty podľa tabuľky bodových hodnôt pre jednotlivé súťaže tak, ako to je
uvedené za jednotlivými turnajmi. Cize aj pre Satelit sa urcuje kategoria A-D rovnako ako pre Openy pre kadetov a juniorov. Len pre MZ ma koef 5 ako ostatne turnaje okrem eurominichamps.

To je len poznamka, nechcem tym vyjadrovat ziadny nazor k tvojmu navrhu.

palo
Autor: alexy {11/03/2012 23:18)

 
  Pán Alexy, neviem či tomu dobre rozumiem, ale ak sa pozriem do rebríkov, tak juniori dostali body podľa koeficientu 5 za satelit, kadeti detto. Možno to len zle pozerám, ale myslím, že sa nemýlim.
Autor: Elado {12/03/2012 09:18)

   
 
 

Ahoj, Laco, ale aj ostatni ktori chcete na temu rebricky diskutovat. Svoje navrhy posielajte na sekretariat sstz. Na poslednom VV sme sa dohodli, ze dame moznost pripomienkovat system tvorby rebrickov. Vyzva bude zverejnena aj na stranke STZ. Takze akekolvek navrhy prosim posielajte na sekretariat na zdresu sstz1@sstz.sk a takisto kopiu na sstz2@sstz.sk Samozrejme, ak tu chcete o tom diskutovat, o to lepsie.

Palo Alexy


Autor: alexy {11/03/2012 22:41)