MSR jednotlivcov mládeže - výber usporiadateľov.Pridať reakciu
Dnes 28.2. ma zarazila taká maličkosť. Usporiadatelia, ktorí majú záujem organizovať MSR jednotlivcov sa majú prihlásiť do 29.2.;-)
Aký kvalitný výber asi vzíde z dvojdňového termínu?
Kedysi sme sa tu bavili, že MSR by mali byť najvýznamnejšou akciou v roku, ktorá má byť o kusisko vyššie ako dajme tomu bežné SPM. Keď si však prechádzam požiadavky na usporiadateľov, tak sa dočítam, že ani samostatné kurty nie sú podmienkou, že hala nemusí mať ani hľadisko, že ani "live scoring" nie je povinný...

Keďže MSR mládeže štartujú o viac ako dva mesiace, tak celkom nerozumiem tomu dvojdňovému "termínu", tak ako nerozumiem tomu, že na usporiadateľov nie sú kladené žiadne seriózne požiadavky, ktoré by viedli k "výnimočnosti" majstrovstiev po stránke komfortu všetkých zúčastnených. Ani dobrá organizátorská práca jednoducho nedokáže eliminovať určité, nazvime ich, priestorové obmedzenia. To sme mohli vidieť napríklad minulý rok v Nitre, kde napokon aj domáci priznali, že z priestorového hľadiska ich hala jednoducho na MSR nestačí, aj keď organizačne všetko šľapalo ako po masle.

Tak isto napríklad posledná bodovačka vo Veľkých Uherciach bola organizačne zvládnutá v pohode, v bufete bol dokonca gulášik (za ten palec hore:-), ani to však nedokáže prevážiť dojmy prítomných zo vzduchu, ktorý bol ťažko dýchateľný už pre začatím samotných súťaží, k dvom stolom sa hráči dostávali cez hrací priestor iného stola, tréneri sa k nim nedostali vôbec, následne cez prestávky medzi setmi behali hráči od týchto stolov cez prebiehajúce zápasy vedľa atď. Toto všetko v kombinácii s naším "rozťahaným" herným systémom neponúka v konečnom dôsledku nejaký extra športový zážitok zúčastneným.

Preto by zrejme stálo za zamyslenie, či fakt nie je lepší variant usporadúvať MSR mládeže v zväzovej hale, ak sa neprihlásia vhodní uchádzači aj z priestorového hľadiska a celkového zázemia, ako sú napríklad Valaliky, Galanta, Levice, Čadca (tam bude v júni už príjemne:-) atď atď.

Dúfam, že som nikoho neurazil, pretože po organizačnej stránke turnaje idú aj vďaka softwareovej podpore v pohode, chcel som čisto poukázať na fakt, že by sme nemali zanedbávať priestorovú stránku aspoň pri MSR, keď objektívne pri SPM toto dosiahnúť je problematické.Autor: Elado {29/02/2012 09:02)


 
Dobrý deň, Elado. Musím zareagovať na Váš príspevok. Nie je pravda, že bol daný dvojdňový termín na prihlásenie sa o organizáciu MSR mládeže. Výzva bola zverejnená v spravodaji ŠTK č. 8 dňa 25.1.2012 a v tom istom čase aj na internete v oznamoch –aktualitách. Do 26.2.2012, teda počas mesiaca od zverejnenia sa prihlásil aj za tých podľa vás mäkkých podmienok len jeden jediný usporiadateľ pre kategóriu Nž. Preto Tomáš Šereda výzvu presunul dopredu, aby znovu pripomenul termín tým, ktorí o tom uvažovali a možno zabudli. Toľko k termínu.

K podmienkam. Určite máte pravdu. Ale kde zobrať také haly ? Ak niekto nechce, tak nechce. Hala v Rači ? Prečo myslíte, že MSR mužov a žien sú tento rok v Senci a nie v Rači ? Lebo strecha zúfalo tečie a nikto neriskne, že MSR budú znehodnotené kvapkajúcou vodou na alebo pomedzi stoly. Peniaze na opravu nie sú a opäť ako už niekoľko krát sa tento rok bude SSTZ pokúšať vymámiť peniaze z rozpočtu MŠSR. Je volebný rok. Som pesimista. Bohužiaľ. Ale možno motyka vystrelí. Vlastné zdroje si vytvoriť naša komunita nedokáže, ani nechce. Ani na podstatne hmatateľnejšie veci ako je oprava strechy na našom stánku.

Čo sa týka SPM. Áno, máte pravdu, nie vždy haly spĺňajú to čo by mali. Ale je to o tom istom ako MSR. Nemáte ako prinútiť nikoho aby niečo robil ak nechce. A tak robia len tí, čo chcú, aj keď mnohokrát so stratou a v priestoroch ktoré sa im samým nepáčia. Viem čo hovorím. Na oboch SPM, ktoré robil Pezinok tento rok sme ako klub prerobili. A tiež sa mi naše vlastné priestory pre SPM nepáčia, rád by som ich robil v dôstojnejších podmienkach. Ak ich ale neurobím, niektoré kategórie sa nebudú mať kde hrať. Už druhý, či tretí rok si dávam na SSZT „žiadosť“ o SPM s tým, že urobíme v PK to, o čo nebude záujem od iných klubov, aby sme pomohli.

Nie, nikoho ste určite neurazili. Všetci vieme, aké máme na Slovensku problémy. Len niet toho, kto by ich pomohol riešiť. Väčšinou to skĺzne do roviny niekoľkoriadkovej kritiky a tým to hasne.

Posledné – nedá mi nepovedať niečo na vašu narážku na rozťahaný systém SPM. Neviem prečo, ale stále sa niekomu niečo nepáči, ako to Alexy vymyslel. Ale ja som nič nevymyslel. Podstata systému, t.j. delenie na 16 nasadených a zbytok tu bol keď som k stolnému tenisu prišiel. V minulosti, cca 4 roky dozadu a dávnejšie sa hral systém SPM tak, že celá posledná 16-ka hrala progres. To bolo podstatne rozťahanejšie ako to, čo je teraz a nikomu to vtedy nevadilo. Teda niektorým áno, lebo deti boli ku koncu podstatne viac uťahané ako teraz. Preto sa to zúžilo na progres len v osmičke. Potom sa odstraňovali deformity typu 3. a 4. v skupine má ešte druhú šancu vyhrať turnaj a pod. Nikto pred tým nedal širokej stolnotenisovej verejnosti tak veľký priestor na diskusiu okolo systému SPM ako my minulý rok. Výsledok – 27 diskutujúcich vrátane členov komisie mládeže. Nezdá sa Vám to žalostne málo na ten počet kritikov, ktorých stretávame v halách? Mne hej. A to nebol čas dva dni, ale dva mesiace. A nikto nič okrem tých pár výnimiek. Napriek tomu sme sa priklonili k väčšine. Až 75% z tých, čo mali záujem vyjadriť svoj názor chceli deliť turnaj naďalej na prvú 16-ku a zbytok. Tak sme to tak nechali. Priklonili sme sa k väčšine. Demokracia je na figu zriadenie, ale nič lepšie zatiaľ neexistuje. A tí, čo sú nespokojní s terajším systémom buď nehlasovali a potom nemajú právo kritizovať, keď nepovedali svoj názor vtedy, keď mohli, alebo boli prehlasovaní iným názorom, väčšinovým a musia sa bohužiaľ podriadiť vôli väčšiny. Taká je realita.

Prajem pekný deň

Palo Alexy

Autor: alexy {01/03/2012 02:19)

 
  Pekný deň, p. Alexy,
vďaka za reakciu.
Aj som si myslel, že ten termín už na webe musel byť, v takýchto prípadoch by možno bolo lepšie možno použiť zvýraznený odkaz v pravej časti stránky, konkrétne miesto odkazu na rubriku o stolnom tenise v denníku SME, ktoré už dávno túto rubriku nemá.

To s halami je ale smutné, ak nemáme a ešte k tomu nechceme, tak to potom asi nedopadne dobre. Osobne si myslím, že posledné dva tri roky išli SPM organizačne dramaticky hore, chýbajú už len o kus lepšie haly.

SPM som nekritizoval kvôli Vašej osobe;-) Dlhodobo ho kritizujem kvôli rozťahanosti kedy mi hráč od 9-tej do dvanástej odohrá tri zápasy, potom 3-5 hodín drieme niekde na lavičke a potom za hodinu odohrá 4-5 zápasov, čo práve v školských telocvičniach je ako sa hovorí o "hubu". Ľudia sú viac unavení z čakania ako zo samotného hrania.

Asi je najvyšší čas radšej prebrať klasické systémy, ktoré fičia na medzinárodnej scéne či v susednom česku. Skupiny a šup 32-ka do pavúka.
Áno je pravda, že pri tomto systéme deti odohrajú menej zápasov, ale myslím že turnaj nie je miesto kde majú deti suplovať tréningový proces. Na openoch precestuje hráč tisíc kilometrov, zacvaká stovky eur a ak nemá deň, tak odohrá dva zápasy v skupine, jeden v úteche a má po turnaji. A vie, že nabudúce sa musí lepšie pripraviť ak si chce zahrať viac.

Tiež sa dotknem rebríčkov, terajší sa mi vcelku pozdával svojho času, momentálne som ale na príklade svojho dieťaťa zistil, že nie je zase až tak dobrý, kedy sme vypustili polovicu sezóny a napriek tomu žijeme zo starých bodov v desiatke rebríka. Ten prepad bodov by mal byť predsa len dramatickejší a asi viac oceňovať tých ktorí hrajú.
Autor: Elado {01/03/2012 07:50)

 
 

Zdravím, Elado
nie nemyslím si o vás že kvôli mojej osobe kritizujete SPM, ale system ako taký. Iste aj ja som hlasoval za delenie na 16 a zbytok a preto tiež nesiem istý podiel zodpovednosti za to čo je teraz. Ale nebol to môj jediný hlas, ktorý rozhodol. Väčšina tak chcela. Ale to je už obohraná platňa. Ak bude vôľa to zmeniť, ja nebudem mať problém ani s klasickým systémom. Ten ale prinesie takisto vlnu kritiky od zástancov terajšieho. Napr. to, čo zaznievalo aj pri minuloročnej diskusii. Ak regulérne vylosujete turnaj so 100 hráčmi, potom slovenská jednotka v naklepšom prípade bude mať v skupine hráčov s rebríčkovým postavením 26, 51 a 76 v najhoršom 50, 75 a 100. O čom potom budú tie základné skupiny ? Načo tam príde tá prvá 16-ka ? To je napr. jeden argument z druhej strany. Ano na openy, ME a pod. chodí výber krajín, aj keď samozrejem sú veľké výkonnostné rozdiely. Na Slovensku sú SPM aj o niečom inom ako len o bodoch do rebríka. Ale je to vec samozrejme názoru. Aj jeden aj druhý systém má svoje plusy aj mínusy.

K tým rebríčkom. Nezdieľam Váš názor, že by Váš syn mal padať rýchlejšie. Veď na začiatkuu sezóny bol 1. Teraz je 10. Ak neuhrá dobrý výsledok, jeho staršie výsledky viac zostarnú a padne ešte viac. Ak by kvoli pol sezóny nehratia padol príliš nízko, nezodpovedalo by to asi jeho výkonnosti. Nemám to prepočítané, ako poadne o ďalšie hodnotiace obdobie, ale myslím, že teraz je systém rebríkov nastavený celkom dobre. Ja sledujem hráčov, ktorý hrajú a sú na rozhraní 16- ky a celkom slušne sa to premiešava. To bol ciel, aby hráč tým, že sa dostane do 16-ky nebol v nej definitívne zakonzervovaný bez ohľadu na to či niečo uhrá alebo nie, ako to bolo v minulosti.


P. Alexy


Autor: alexy {01/03/2012 08:54)