Prepočet rebríčkovPridať reakciu
Možno poteším všetkých sledovačov rebríčkov mládeže. Urobil som si program na výpočet rebríčkov mládeže, ktorým sa dá pomerne jednoducho v exceli spočítať rebríček po každom podujatí. Tak ako s ostatnými programami, ktoré som si vytvoril, podelím sa s výsledkom so všetkými, ktorých to zaujíma. Takže v sekcii rebríčky na našej stránke už môžete nájsť prepočítané rebríčky mladších žiakov a žiačok po včerajších SPM v Karlovej Vsi a Majcichove, ako by mali vyzerať k 1.1.2012 po započítaní týchto turnajov a po regulérnom zostarnutí predchádzajúcich výsledkov. Moje prepočty veľmi dobre doteraz sedeli s oficiálnymi rebríčkami SSTZ, avšak treba poznamenať, že tieto mnou vypočítané predpoklady nie sú oficiálnym rebríčkom a preto ich treba aj takto chápať. Napriek tomu, ak sa niekomu bude zdať, že rebríček nie je v poriadku, rád skontrolujem, vysvetlím, prípadne opravím ak sa nájde chyba.

Palo Alexy
Autor: alexy {30/10/2011 14:35)


  Super vec, p. Alexy:-)
Ešte by bolo dobré tento softík dodať oficiálne rebríčkovej komisii a všetky debaty o rebríčkoch budú bezpredmetné. Mne moje prepočty vždy nesedia s ofiko prepočtami, občas mi lietajú desatiny hore dole, pričom si myslím, že počítať viem;-)

Trošku odbočím, ale posledne ma potešila aj nominácia na Slovak kadet open, kedy bola urobená podľa rebríčkov a tak to má byť. Myslím, že sme nezaregistrovali žiadne negatívne ohlasy čo je jasný signál o dobre vykonanej práci.
Autor: Elado {30/10/2011 09:44)

 
 

Zdraví, elado.
Čo sa týka tých rozdielov, mne lietajú občas stotiny. Komunikujem so spracovateľom SR rebríčkov a zatiaľ sa zdá, že rozdiely v stotinách sú spôsobené rozdielnou presnosťou výpočtu a zaokrúhľovaním medzivýsledkov. Pán Toma má totiž starý program ešte v T 602 a ja v exceli. Ponúkol som samozrejme moju pomôcku, ale nepochodil som :-). Momentálne sme sa dohodli, že doladíme rozdiely tak, aby sa oba výpočty zhodovali a potom dám vedieť systém zaokrúhľovania :-).

Čo sa týka nominácií, máme nových, na niektorých postoch staronových repretrénerov, tak uvidíme, ako sa im bude dariť nielen v nomináciách, ale celkove.

P. Alexy


Autor: alexy {30/10/2011 14:33)