Môj názor je takýto! A váš?Pridať reakciu
Ide mi o pravidlá tvorby mládežníckych rebríčkov, ktoré v tejto sezóne hovoria, že hráč, ktorý nevyhrá na zahraničnom turnaji ani zápas / v jednotlivcoch/, nezíska do slovenského rebríčka ani bod. Tvorcovia predpisu asi vychádzali zo škodlivosti tzv. bodovej turistiky, ibaže asi v dobrej vôli urobili opak toho, čo by malo byť.
Chceme, aby naši mladí chodievali po skúsenosti do zahraničia? Jasné! Kto teda pôjde napríklad do Srbska na Open, vopred vediac, že jeho syna môžu vyžrebovať do trojčlennej skupiny / pravdepodobne z tretieho miesta, lebo rebríčkové postavenie väčšiny našich hráčov je slabé a nijaké/. Tam schytá dvoch lepších a ... finito...Je také ťažké prehrať dva zápasy a dvoma lepšími hráčmi? NIE JE! To, že tento hráč dobre reprezentoval, usiloval sa, vyhral v súťaži štvorhier, možno aj jeden dva zápasy v družstvách, nepomôže!/ nehovorím o Adamovi, lebo jemu sa v Srbsku darilo a priniesol medaily/.
Ktorý z rodičov pôjde na výjazd do zahraničia, ktorý ho stojí 600-800 EUR kvôli bodom. Nepoznám takého!
Navyše:
-keď sa náš hráč v priebehu sezóny zúčastní len dvoch bodovaných turnajov, dostane 15 bodov, ako keby bol na treťom...to aby vznikol priemer z troch podujatí. Body dostane za nič!
- na zahraničnom opene hoci nevyhrá ani zápas, dostane základné body do európskeho rebríčka. / veď tam bol a hral!/
-ide najmä o kadetov a juniorov, ktorí nemajú bodované zahraničné turnaje, ako ich mladší kamaráti / majú vlastne len Openy/
Čo navrhujem? Aby rebríčková /klasifikačná/ komisia zvážila prísnosť tohto predpisu tak, aby nepodporila /podľa mňa neexistujúcu/ bodovú turistiku a prepracovala predpis tak, aby každý hráč , ktorý sa zúčastní bodovaného zahraničného turnaja, dostal body zodpovedajúce dosiahnutému poradiu./ podľa príslušného koeficientu/. A keď sa tvorcovia príliš boja, že tucty našich hráčov začnú potom jazdiť po Openoch , nemusia sa. Nominácie schvaľuje komisia na zväze, maximálny počet hráčov na podujatie v jeden kategórii je 6. Samoplatcov nie je veľa. / skôr žalostne málo/.
Netvrdím, že po zmene tohto predpisu ich očividne pribudne. Len pre tých, ktorí môžu pomôcť získavať zahraničné skúsenosti svojim deťom, to bude spravodlivejšie...

Laco BratAutor: bratl {01/10/2011 16:59)


 
Na každom z vašich názorov je niečo pravdy, ale k tým návrhom okolo rebríčka. Na konferencii sa prijal nazor, že rebríčky sa budú súbežne robit dvomi sposobmi, pričom nový systém večšinu problémov o ktorých sa bavíme vyrieši. Tvorba po novom sa však nekoná a tak budeme pokračovat v starom systéme.
Grigel
Autor: Grigel {05/10/2011 11:46)

 
 

Áno Roman, máš pravdu. Len mi je ľúto, že pár ľudí vynaložilo dosť úsilia, kým ostatní to odignorovali. Tí ostatní sú v prvom rade predseda rebríčkovej komisie, ktorý pokiaľ viem nekonal v tomto smere vôbec nič, akoby by uznesenia VV boli pre neho vzduch. A keď nakoniec niekto za neho prácu vykonal a inicioval stretnutie zainteresovaných, teda pracovníkov ŠTK krajov, tí toto stretnutie odignorovali naplno. Bol urobený posledný pokus, na poslednom VV bolo dohodnuté, že sa oslovia predsedovia krajov. Na najbližšom VV sa budem pýtať, ako to dopadlo. Zatiaľ, ako tak pozerám, ešte nedopadlo nič..... Možno to stále letí ? :-)

Palo

P.S. je to vlastne v tom duchu, čo som tu už napísal - totálna ignorancia zo strany základne. A za týmto názorom si stojím, zatiaľ ma nikto nepresvedčil o opaku.
Autor: alexy {05/10/2011 14:21)

 
  K regiónom by som pridal jednu vec, ktorá mňa osobne zaujíma. Krajské súťaže sa po slovensku hrajú všade inak. Zvlášť v žilinskom kraji sa súťaž družstiev hrá systémom turnaja jednotlivcov, kedy sa po jeho skončení vypľujú výsledky akože spolu hrali družstvá, čo osobne považujem za absolútne neregulérne doslova až za nezmysel. Pritom nič nebráni tomu, aby sa súťaž hrala systémom ako na MSR. To ako keby vo futbale hrali prvú ligu normálne, druhú už len na polovičnom ihrisku, v tretej si kopli iba penalty.
Takže sa vlastne ani nečudujem p. Alexy, že sa Vám s regiónmi robí tak ako sa robí, pretože sa niekedy sám zamýšľam nad tým o čo im vlastne ide.

Autor: Elado {05/10/2011 15:44)

 
  V Nitrianskom sa hrá podobne, ale len v kategoriach mladsie a najmladšie žiactvo. Po štyroch odohratých turnajoch sa stretnú najlepšie /4-8/družstvá o 2 postupové na MSR družstiev. Systém sa osvedčil a je všeobecná spokojnosť. Spůsob a systém súťaži v kraji si určuje KSTZ podla seba, takže ak vám to nevyhovuje tak je treba navrhnúť zmenu vo vlastnom kraji.
Grigel
Autor: Grigel {06/10/2011 12:22)

 
  to že si to určujú kraje mi je jasné, ja sa skôr pýtam aký to má zmysel, že každý kraj má iné pravidlá kvalifikácie resp. súťaže, ktorej výsledkom je nejaký MSR družstiev. A celkom nechápem ako sa môže osvedčiť systém, kde sú vymyslené výsledky, ale v ping pongu sa čudujem čoraz menej, to je jeden z mála športov, kde si človek nemôže byť istý ani tým, že 2+2=4;-)
Ak nejaká súťaž končí turnajom o titul MSR, ktorý zastrešuje zväz, tak by ani nebolo od veci mať pre túto súťaž jasné celoslovenské pravidlá, potom sa natíska na jazyk otázka, že či na finálovom turnaji hrajú vlastne družstvá čo si to skutočne zaslúžia. To mi už príde spravodlivejšie mať kvalifikáciu formou rebríčkového postavenia troch hráčov, ako súčasný systém kde v jednom kraji beží dlhodobá súťaž družstiev, v druhom turnaje jednotlivcov s vymyslenými výsledkami a v treťom kraji možno ani nehrajú vôbec.
Autor: Elado {06/10/2011 12:44)

   
 
 

dovetok - samozrejme, česť výnimkám, ktorých je ale v porovnaní s masami málo .... :-(
Autor: alexy {05/10/2011 16:08)

   
 

No veď, tak to je. Neviem o čo im ide, ale veľmi presne viem o čo im nejde.... Nejde im o tento krásny šport a jeho zveľaďovanie a už vôbec nie o prospech pre všetkých . O to im určite nejde a o pokus byť aspoň trochu profesionálny a dodržiavať základné pravidlá a fair play o to už vôbec nie. A tam je celý pes zakopaný, takže o nejakej zmlysluplnej spolupráci strácam stále rýchlejšie ilúzie......

P. AlexyAutor: alexy {05/10/2011 16:06)

   
 
 
 
 

Až po vložení svojho predchádzajúceho príspevku som si všimol, že tam je aj reakcia od Laca B. Jasné, dá sa s tým v podstate súhlasiť. Snaha počítať všetko tu je, bola iniciovaná tvorba rebríčka na princípoch, ktoré by to umožnili, uvidíme, či budeme schopní to akceptovať a uviesť do praxe. Áno, súhlasím aj s tým, že zrazu keď sa turnaje Satelit nepočítali do rebríčkov, záujem našich hráčov poklesol. To je tiež dôkaz, že je čosi choré v našom športe. Je to dôkaz, že mnohí hráči nechodili do Hluku za dobrým turnajom, ale za bodmi..... V snahe (oprávnenej) zamedziť takýmto nezdravým prístupom k športu potom dochádza aj k opatreniam, na ktoré doplácajú aj tí spravodliví ..... Ale tak to je predsa na Slovensku nielen v športe. Alebo nie ?

PaloAutor: alexy {02/10/2011 15:07)

   
 
Je to asi na dlhú polemiku a tu nie je na to celkom priestor. Je veľa argumentov pre aj proti. Minulý rok niektorí dosť vysoko postavení hráči naozaj špekulovali a vedome zneužili systém. Nepoviem ktorí, lebo neurobili nič, čo by bolo mimo pravidiel, len ich využili a navyše nie je to nedokázateľné, aj keď zrejmé. Návrh zmeniť to v duchu terajšieho predpisu neprišiel z rebríčkovej komisie ani z komisie mládeže, ale z radov trénerov a to práve na základe realizovaných špekulácií. Väčšina zo zúčastnených na rokovaní s tým súhlasila a VV nakoniec tiež. Ono sú v tom totiž aj nemalé peniaze pre CTM, o ktoré sa niekedy nie príliš športovo bojuje cez postavenie v rebríčku.... Neobhajujem jednoznačne ani jedno ani druhé, lebo to nie je tak čierno-biele ako to možno na prvý pohľad vyzerá. S čím ale 100% súhlasím sú dva posledné eladove riadky. Ak budeme trénovať a hrať aby sme boli lepší tak rebríčky a body do nich prídu. Opačne to nemusí fungovať a obyčajne ani nefunguje. Viem presne o koho v príspevku Laca Brata ide. Je mi to samozrejme ľúto, že práve tento hráč na to „doplatil“, ale na druhej strane viem, prečo tam tento chlapec išiel. Lebo sa v SR rebríčku posunul pomerne vysoko a je najvyšší čas, aby zbieral medzinárodné skúsenosti, ktoré mu chýbajú. Tak bolo správne využiť možnosť ísť na kvalitný medzinárodný turnaj aj keď nikto od toho nečakal svetoborný výsledok. Slovenský rebríček si môže uhrať dobrými výkonmi aj doma, cieľom ani v tomto prípade nebolo ísť do Srbska po body. Ak si dobre zahral, ak niečo aj vyhral a to je jedno či v družstvách, štvorhrách alebo v čomkoľvek, tak to cieľ určite splnilo..... navyše tohto chlapca poznám, mám ho veľmi rád okrem iného aj pre jeho zmysel pre spravodlivosť a som presvedčený že ani jeho by netešilo, keby sa posunul v SR rebríčku vyššie len preto, lebo bol na zahraničnom turnaji kde dostal vysoké body za účasť.......

Pre poriadok zopakujem, že nemám problém podporiť prideľovanie bodov aj za účasť na medzinárodných turnajoch, ak budú primerané, ale musí s tým súhlasiť väčšina. Tá pre túto sezónu bola proti......

Inak prideľovanie minimálnej bodovej hodnoty do SR rebríčkov je o niečom inom ako prideľovanie do medzinárodných rebríčkov. Na Slovensku totiž na SPM môže prísť hocikto, kto včera chytil raketu do ruky a je to o motivácii zostať pri tomto športe a skúsiť byť dobrý. Tých pár bodov za účasť na spodku SR rebríčkov nikomu totiž neublíži ani nič mimoriadne nezdeformuje. Na Open majstrovské turnaje krajín nemôže hocikto, ale len výber z krajiny a tam už motivácia ísť na turnaj musí byť iná ako nestratiť záujem o tento šport..... Ale to je vec trénerov, aby to hráčom vysvetlili a správne ich viedli a motivovali, aby to nehrali prvoplánovo pre body a rebríčky ale pre vlastnú radosť z hry a pre túžbu zlepšovať sa......


Palo Alexy

Autor: alexy {02/10/2011 14:56)

   
  Dobrý deň, nerád sa vyjadrujem k rebríčkom, nakoľko moje presvedčenie je presné opísané v poslednej vete Elada (okrem vymetania zahr. turnajov, lebo od toho máme zo Slovenska ešte ďaleko). Ale predsa niekoľko poznámok. Podľa mňa je ľubovolný rebríček dlhodobo spravodlivý. Nemá význam toľko špekulovať nad rôznymi možnosťami a tváriť sa, že pravidlá pre tvorbu rebríčkov posunú stolný tenis dopredu. Zbytočne sme zaťažení (hráči, rodičia, funkcionári) rebríčkami. Keď sa niečo nepočíta do rebríčka (viď tohtoročný Hluk), ani nevycestujeme. Tým strácame možnosť konfrontácie. Na druhej strane som presvedčený, že hráči ktorí vycestujú aj na tieto turnaje, dlhodobo získavajú. Len postupne klesá úroveň týchto turnajov, čo je na škodu. Poznám aj protiargument, že nebudeme dvíhať úroveň turnajov jednostranne. Kto koho potrebuje? Jednoznačne my potrebujeme častejšiu konfrontáciu, aj na slabšie obsadených turnajoch. Aj tie majú význam. Keď už pre nič iné, tak to psychicky pomáha a posilňuje. A čo je dôležité, že tieto nami podceňované turnaje si dokáže zaplatiť viac rodičov ako pro toury. Skúsim to skrátiť na môj osobný názor: nakoľko rebríček dlhodobo aj tak "vynesie" hore tých najlepších, počítať do rebríčkov čo najviac turnajov (zápasov) a neredukovať ich na minimum. My potrebujeme veľa trénovať, hrať veľa zápasov, konfrontáciu na rôznych úrovniach a jednoznačne motivovať t.j. aj bodovať všetkých. Ani ja neverím tomu, že niekto vycestuje na turnaj do zahraničia, aby si tam odstál body za účasť. Laco Biró
Autor: LacoB {02/10/2011 14:52)

   
  Pekný deň, p. Brat.
S Vaším príspevkom sa dá absolútne súhlasiť, hlavne sa mi páči poznámka v zátvorke v tejto Vašej vete:

"Aby rebríčková komisia zvážila prísnosť tohto predpisu tak, aby nepodporila /podľa mňa neexistujúcu/ bodovú turistiku a prepracovala predpis tak, aby každý hráč , ktorý sa zúčastní bodovaného zahraničného turnaja, dostal body zodpovedajúce dosiahnutému poradiu...."

Pretože bodová turistika ani podľa mňa neexistovala. Bol možno jeden resp. dva prípady, kedy sa niekomu zdalo (spravidla tomu, kto tam ani nebol), že nejaký hráč dostal veľa bodov za turnaj, ktorý sa zdal "slabšie" obsadený (zase niekomu čo tam ani nebol), tak sa vymyslelo toto úžasné pravidlo. Ak sa nemýlim, tak podobné pravidlo platilo aj pri našich bodovačkách cca. 3-4 roky späť, vtedy ho však nik nedodržiaval a momentálne tam už ani nie je;-)
Celé to špekulovanie je podľa mňa totálny nezmysel, dopredu predsa nikto nevie a nevedel, aké je obsadenie zahraničného turnaja, tak aby mohol predvádzať tú vraj bodovú turistiku. Na zahraničný turnaj sa hráči prihlasujú pomaly mesiac a viac vopred, takže to by dotyčný musel byť svinsky dobrý kombinátor;-)
Každý zahraničný turnaj je kvalitatívne vyššie ako naša bodovačka, tak by bolo fajn, keby na tieto turnaje chodila nie iba špička, ale čo najviac našich detí, ak teda chceme aby kvalita stúpala (osobne si myslím, že to nechceme), tak by nebolo odveci mať také pravidlá, ktoré budú pôsobiť motivačne a nie naopak.
Ale ako vravím, my nechceme širokú špičku, my chceme aby bol hore ten náš a ostatní nech hoci aj zdochnú, tak len špekulujeme nad rebríčkami a premýšľame kde komu ubrať:-) je to vlastne skoro taký malý socializmus, chceš hrať vonku, zlepšovať sa, dáš do toho svoje prachy ok daj, ale aj tak nič nedostaneš, však ako by k tomu prišli ostatní, ktorí zase kalkulujú podľa mňa, lebo chodia iba na turnaje za ktoré sú isté body;-) Napríklad naše bodovačky, kde je často účasť mizerná a body dostaneš aj keď nevyhráš zápas, čo zápas ani set netreba vyhrať:-)))

Našťastie existuje aj druhá cesta, kedy sa je treba vykašlať na rebríčky, treba trénovať a hrať hlavne pre seba, vymetať zahraničné turnaje a ono sa to v budúcnosti vráti viac ako počítanie bodov do rebríčka.
Autor: Elado {01/10/2011 20:01)

 
  fajn, že diskutujeme:
s bodmi do rebríčka je to ako so školskými známkami. Tvrdíme neraz, že pre dieťa nie sú až také rozhodujúce, hlavné je, že niečo majú v hlave. Na druhej strane tiež vieme, že bez známok a dobrých hodnotení sa v ďalších štúdiách či pri hľadaní zamestnania ťažšie presadzujú. Aspoň na začiatku. Preto aj body v rebríčku sú pre hráča dôležité. Minimálne aj preto, lebo ten, kto je vyššie, má aspoň v úvode turnaja možnosť hrať zväčša s menej šikovnými hráčmi. Platí to aj naopak.
Naozaj si myslím, že jednou z motivácií hráča za účasť na turnaja by mali byť aj body. Sú ako školskou známkou ...odpovedáš, dostaneš... Možno aj horšiu známku. Netvrdím, že za /LEN/ účasť na zahraničnom turnaji treba dať také body, ktoré by miešali rebríčkové poradie. Teraz si vymyslím. Nech ten, kto nevyhrá zápas , dostane body za turnaj s nižším koeficientom, ale nejaké body by mal dostať.
Navyše veci sú veľmi relatívne. Poviem príklad. V máji sme boli s Adamom na French Opene /toto pravidlo ešte neplatilo/ V jednotlivcoch nevyhral jediný zápas, hoci keby bol disciplinovanejší a sebavedomejší, mohol. ALE... hral so svetovou kadetskou trojkou a štvorkou / Muramatsu a Sakai JAP/ s Hung Ka Takom z Honkongu,, ktorý vyhral v poslednom čase tri OPeny / Kanada, Thaipei a už neviem to tretie/. S dobrými Rusmi /Šapošnikov a Černov 10.resp. 31. v Európe/. S dobrými Francúzmi / Akuzzu, Nolan, Bertrand a Douin/ . Rusom zobral po sete, s dvoma Francúzmi prehral na 9 v piatom sete/. Ale nevyhral zápas. Nemal by teda dostať nijaké body? Nech dostane také, ktoré by ho neposunuli v poradí slovenského rebríčka, ale nejaké by dostať mal.
Znova opakujem ...prehrať dva zápasy na Opene v trojčlennej skupine, nie je žiadne neumenie!
Naopak, myslím si , že teraz platné pravidlo môže hráčov skôr demotivovať. A Eladove konštatovanie , že tí, ktorí trénujú, pôjdu hore?! Je pravdivé, len neriešia mnou nastolený problém.
Palo spomínal si Hluk. Sám dobre vieš, že hráči, ktorí hrajú dobre aj v kadetoch a aj v junioroch, boli znevýhodnení, lebo si mohli vybrať len jeden turnaj. Vybrali si zväčša ten vo svojej kategórii. Ale do sezóny nastupovali / v kategórii juniorov/ z nerovanej štartovej čiary, lebo ktokoľvek / aj ten , kto nevyhral zápas/ , začínal tohtoročný slovenský juniorský rebríček s bodmi.
Uznávam , body nie sú najdôležitejšie a všemocné, išlo mi len o mierne posunutie jedného predpisu do spravodlivejšej podoby. Verím, že mi rozumiete.

Laco Brat
Autor: bratl {02/10/2011 18:41)

 
 

Ale rozumiem, Laco, veď som to aj napísal, ale tie argumenty, konkrétne deformácie rebríčkov, ktoré vznikli po minulej sezóne, ktopré pokrivili rebríčky na konci sezóny a s ktorými na zasadnutie prišiel kokrétny človek, viedli presne k tomu, že drvivá väčšina aj na rozšírenom zasadnutí komisie aj VV jednoducho súhlasila s tým, aby sa to vyhodilo. Aj kadeti a juniori z Molnar Cup, z GP Praha a ostatných turnajov a takisto aj to, na čo sa sťažuješ ty (v podstate oprávnene). Nechcem nikoho brániť, ale nikoho by nebolo napadlo to opravovať, keby niektorí vychytralci neboli využili systém. Tam už nešlo o nejaké body, ale o "repre tričká", financovanie CTM a pod. Tak to je a ťažko sa potom argumentuje, keď my sami ak komunita nevieme byť féroví a naháňame body namiesto výkonov a kvality. Vieš, keď niekto dostane ponuku, že môže ísť na podstane kvalitnejší turnaj takmer zadarmo a on to odmiente s tým, že sa mu viac oplatí ísť na menej kvalitný turnaj, lebo tam má šancu získať viac bodov do rebríčka, o čom to potom je ? O naháňaní bodov a nie o zbieraní skúseností. Mená ti nenapíšem, ale keď chceš, osobne ti ich poviem medzi štyrmi očami. Áno, doplatia na to tí spravodliví, ale to som už napísal. Pre istotu ešte raz zopakujem, máš do značnej miery pravdu, aj by som to vedel podporiť, ale v súčasnosti viem, že to je z uvedených dôvodov nepriechodné. A možu si za to hráči sami (alebo ich tréneri ? - ale to je jedno).

Palo
Autor: alexy {02/10/2011 19:14)

 
  keď sa už tak trasieme o tie repre tričká a ctm, tak potom nech sa do slovenských rebríkov rátajú iba naše turnaje a pokoj. Tí čo budú chodiť von si nazbierajú body do euro rebríkov a repre tréner nech vždy na začiatku sezóny vyhodí nominačné kritériá, ktoré rebríky budú pre neho smerodajné.
Teraz to bude zase o chodení po podivných openoch v grónsku, afrike a antarktíde, len aby sme nazbierali body na turnajoch kde nik nechodí.;-)
Nehovoriac o tom, že de facto rozdelením turnajov na bodované pre mini a nebodované pre kadetov a juniorov opäť raz stúpli náklady klubom, kedy dnes som mohol zobrať napríklad do prahy kompletnú výpravu, tak po novom budem mať náklady takmer dvojnásobné, lebo mladších žiakov pošlem do prahy, kadeta na kubu a juniora do pobrežia slonoviny.
Ja viem, že klubom prisatým na peniazoch od štátu to asi nevadí, však pre nich sú dôležité len a len rebríky, rozumej ich živobytie;-) Samotné deti a ich rozvoj je niekde na desiatom mieste hlavné sú body, ale to sa do tejto debaty nehodí, tak to nejdem ani ďalej rozvíjať.
Ak však išlo autorom o spravodlivosť, tak mám pochybnosti, že sa to podarilo. O nomináciách vieme svoje, takže mi je už teraz jasné, že pár ľudí bude zvýhodnených, tak ako mi je jasné, že sa nájde pár ľudí čo doslova a do písmena vymetú openy vo fakt lukratívnych krajinách.

Je fajn, že sa pravidlá menia kvôli pár vychytralcom, menej fajn je, že pri žiadosti o zmenu systému bodovačiek bolo pár ľudí málo, aby sa systém zmenil:-) (jedna z minima vecí, kde sa s p. Alexym moc nezhodneme, ale to je normálne)

Osobne si myslím, že žiadny systém nie je dokonalý a vždy sa dá nejako obísť. Ale vždy je lepší stabilný systém s pár šikovnými ktorých keď už ide o to vieme identifikovať a dôrazne im dohovoriť, ako každý rok niečo nové v zmysle pokus omyl.
Autor: Elado {05/10/2011 09:38)

 
 

Zdravím, elado. Nemám problém s iným názorom a vôbec nevadí ak sa v niečom nezhodneme, ale s Vami sa dá aspoň diskutovať a to je dôležité. Dokonca podstatne dôležitejšie ako či sa zhodneme alebo nie, dokonca si dovolím tvrdiť, že podstatne lepšie pre vec samotnú ako keby sme boli v absolútnej zhode. Lenže väčšina toho nie je schopná. Myslím že téma tejto diskusie podobne ako bola diskusia ohľadom systému SPM je naozaj dôležitá. A koľko ľudí sa zapojilo a koľkí z nich prišli s riešením resp. návrhom riešenia? To je to smutné. Pozrite z tých 10 príspevkov čo sú v tejto diskusi - koľkí tu diskutujú a kto prišiel s konkrétnym návrhom ako to zmeniť ? P. Brat tu napísal že chce vyvolať k tomu širšiu diskusiu. Okrem mojich a Vašich príspevkov je tu jeden jediný od L. Birá. Inak nezáujem a garantujem takmer na 100%, že žiadny podnetný návrh na komisiu ani na VV nepríde. Alebo sa mýlim ? No to by som sa nesmienre a úprimne potešil.

Palo Alexy


Autor: alexy {05/10/2011 10:00)

   
 
  ja viem, Palo, že rozumieš, no oslovil som fórum, pretože mi dvaja máme viac možností diskutovať a v dosť veľkej miere vieme, ako to na našom stolnotenisovom poli je. Slovom pomerne dobre poznáme naše názory. Skôr chcem podnietiť diskusiu viacerých menej či viac zainteresovaných, lebo môj názor môže byť skreslený tým, že sa starám v prvom rade o Adama. Možno priebeh ďalšej diskusie ponúkne nové pohľady a azda z nich sa aj pre teba ako funkcionára zväzu ukážu myšlienky , ktoré budeš chcieť prediskutovať vo zväze. Takže, hádam sa ešte niekto do diskusie pridá.

L.Brat
Autor: bratl {03/10/2011 09:32)