Rebríčky ml. žiaci a žiačky.Pridať reakciu
Len taká malá technická, prečo účastníci eurominichamps nedostali body v zmysle schválených pravidiel pre tvorbu rebríčkov 2011?
Podľa toho ako boli pridelené body, tak boli výrazne poškodení Dávid W. a Emka L. Ostatní v menšej miere, ale tak isto to nekorešponduje s pravidlami. Alebo mi tam uniká nejaká bulharská konštanta?Autor: Elado {03/09/2011 21:50)


 

Rebríčky sú opravené, zverejnené na web stránke SSTZ. Pozeral som, malo by to byť v poriadku.

Palo Alexy
Autor: alexy {09/09/2011 11:37)

   
  Aj ja sa Vám chcem obidvom poďakovať , lebo jeden ste to začal a druhý to dotiahoľ do úspešného konca :) Veril som v nápravu.
Autor: FeSo {08/09/2011 15:27)

   
 
Takže konečne aj dobrá správa. Už som opäť na slovensku a vybavil som zopár telefonátov a veci sme si s niektorými ľuďmi vysvetlili. Zajtra by mali byť rebríčky prerobené podľa minuloročného systému, teda podľa umiestnenia naplno tak, ako hovorí tabuľka v predpise bez ohľadu na rok narodenia.

Prajem všetkým pekný deň...

Palo alexy


Autor: alexy {08/09/2011 14:12)

 
  Pekný deň, p. Alexy.
Máte moje uznanie za bleskové (na slovenské pomery) riešenie tohto problému.
Palec hore a prajem všetko dobré do ďalšej práce.
Autor: Elado {08/09/2011 14:20)

 
 

Ďakujem. Na to sme tam, aby sme sa snažili robiť to, čo treba, len nie vždy sa to aj dá. Tentokrát to dopadlo dobre a dúfam, že sa už na tom, čo mi bolo sľúbené, do zajtra nič nezmení.

P. A.


Autor: alexy {08/09/2011 14:47)

   
 
 
  10.6.2011 na svojej web stránke SSTZ zverejnil Pravidlá pre tvorbu rebríčkov 2011/2012. Na poslednej strane týchto pravidiel pod tabuľkami bodových hodnôt a zverejnenia rebríčkov je napísané:
Prejednané a schválené klasifikačnou komisiou a VV SSTZ, Ing. Emil Toma, predseda Klasifikačnej komisie VV SSTZ Za 13. miestu na EuroMinichamps je pre Emku 615 bodov, pre Dávidka 580 bodov...Tu nie je čo riešiť, argumenty rebríčkovej komisie sú v tomto prípade nepodstatné. Kde je v materiály uvedené, že B-čkové turnaje sa budú takto rátať ako ich vyrátali spomínaní páni ? Jedine, že pred turnajom vo Francúzsku boli vydané a schválené nové pravidlá pre tvorbu rebríčkov o ktorých my nevieme. Verím v skorú nápravu. Fero Solár
Autor: FeSo {08/09/2011 08:44)

 
 

presne tak, čo sa bodov týka. Ten citát poslednej vety je síce presný, ale budem sa na najbližšom VV pýtať na niektoré fakty z tohto citátu....

P. Alexy


Autor: alexy {08/09/2011 09:02)

 
  Myslím, že tu nie je o čom debatovať, dotyčný pán zjavne prekročil svoje kompetencie a v slušnej spoločnosti sa za niečo takéto odstupuje. Tieto tvrdé slová píšem na základe ďalších informácií, ktoré som získal, pretože argumentom na nepridelenie bodov je fakt, že sa "vyvolení" rozhodli, že na euromini nebola dosť dobrá konkurencia, zvlášť v kategórii dievčat 2000. Takže skvelý výsledok Emy, ktorá je mimochodom jedna z dvoch hráčok narodených 2001 čo sa dostali do 16-ky, ich vyprovokoval k "spravodlivému" rozhodnutiu poškodiť všetkým.
Ešte si dovolím takú blbú otázku, kto je vlastne šéfom rebríčkovej komisie? Asi iba na stránke SSTZ je možné mať v dvoch dokumentoch dvoch predsedov tej istej komisie;-)
Ferko Solár vyššie jasne zacitoval, ako sa rebríčky tvoria, pričom je jasné, že došlo k svojvoľnému porušeniu pravidiel. Ak sa na jednej strane zväz rád vyhráža disciplinárnymi postihmi hráčom či trénerom, tak by nebolo od veci, keby za flagrantné porušenia pravidiel niesli zodpovednosť aj kompetentní.
Tie rebríky budem kľudne nahadzovať vo svojom voľnom čase bez nároku na odmenu, po večeroch mám času dosť;-)
Autor: Elado {08/09/2011 11:00)

 
 
Ale prosím Vás, aký dvaja predsedovia jednej komisie. Klasifikačná komisia neexistuje, takú sme na VV SSTZ nevolili ani jej predsedu. Pozrite si zoznam komisií. Je len rebríčková komisia a spracovateľ výsledkov... viac nemám čo v tomto komentovať

P. Alexy
Autor: alexy {08/09/2011 12:58)

 
  Však preto sa smejem:

na webe sstz je predsedom rebríčkovej komisie p.Valárik, členov si dohľadá každý sám:-).

na tom istom webe sstz je v pravidlách pre tvorku rebríčkov uvedené nasledovné:

Prejednané a schválené klasifikačnou komisiou a VV SSTZ.
Ing. Emil T o m a
predseda klasifikačnej komisie VV SSTZ

Preto si dovolím rypnúť, ktorá komisia vlastne udeľuje body do rebríkov?;-) Oficiálna rebríčková, alebo klasifikačná p. Tomu:-)))))))
Na mňa sa p. Alexy nehnevajte, ja Vás beriem ako jediného normálne komunikujúceho člena VV a oceňujem Vaše príspevky či už tu na fóre alebo pri debatách na turnajoch. Len sa pýtam na toto kocúrkovo alebo ako to mám nazvať.
Autor: Elado {08/09/2011 14:18)

 
 
Ale ja sa na Vás nehnevám, v tomto prípade sme boli názorovo v zhode. Tiež mám z niektorých vecí kocúrkovské pocity.... tá moja poznámka bola tiež s úsmevom, bohužiaľ, ironickým možno aj k sebe samému, keďže som takisto členom VV a jednou 11-nou zodpovedný za všetky rozhodnutia tohot orgánu.... nakoniec sa však zdá sa všetko k dobrému obrátilo....


Autor: alexy {08/09/2011 14:45)

   
 
 
 
 
 
 
Mne kritika vedenia zväzu vo všeobecnosti nevadí, ale treba veci vidieť v širších súvislostiach. Mnohí z tých ľudí, ktorí sú teraz vo funkciách urobili pre tento šport aj mnoho dobrého a mnohokrát v nie ľahkých podmienkach. Ale platí, že kto nič nerobí, nič nepokazí. Potom, ak ich nechceme, máme náhradné riešenie? Kto bude lepší ? Mnohé chyby, alebo zlé rozhodnutia sa urobili v podstate v dobrom úmysle, len to zle vypálilo. Mnohokrát neexistuje dobré riešenie a musíte rozhodnúť a nech urobíte čokoľvek, znesie sa Vám na hlavu kritika. Typickým príkladom z poslednej doby je donekonečna diskutovaný Wang. Tam neexistovalo ani momentálne neexistuje dobré riešenie. K tým rebríčkom rovnako. Nemyslím, že p. Toma alebo T. Šereda chceli zle. Dokonca, keby na to prišlo, budem ich obhajovať, najmä Tomáša. Poznám ho myslím dosť dobre v tomto smere a nedovolil by som si ho obviniť z nečestných praktík ani náhodou. Nevadil by mi ani ten systém, ktorý použili, aj keď si myslím , že nie je celkom O.K., keby sa bolo pred sezónou povedalo že takto to bude. Mne na tom vadí to, že po turnaji za to, že deti zahrali dobré výsledky, hľadáme spôsob, ako im nedať tak veľa bodov a navyše s argumentáciou, ktorá podľa mňa stojí na vratkých nohách...... Ak sa nebudú dodržiavať predpisy, ktoré sme si sami prijali, potom je zle, vedie to k chaosu..... Takže v tejto kauze ja osobne nechcem nič, len aby sa dodržal predpis, ktorý máme. A ak je zlý, pre budúcu sezónu ho urobme inak. To je všetko.

Áno, mal som trochu iné predstavy, napriek tomu sa snažím urbiť aspoň to, čo sa dá. A mnohokrát, alebo ešte lepšie takmer vždy, nie je prekážkou žiadny konkrétny funkcionár, ale členská základňa, ktorá je takmer až ignorantská. Presne ako ste povedali, každý každého kritizuje a nikto nič nechce urobiť.
Autor: alexy {08/09/2011 07:16)

   
  Vážený elado, začnem od konca Vášho posledného príspevku. V slovenskej realite dopadne zle talmer všetko, čoho dôkazom nie je len náš šport, ale aj iné športy, náš každodenný občiansky a politický život. To je ale na veľmi dlhú, k ničomu nevedúcu debatu, ktorá je navyše mimo tému tohto fóra. Moja neistota je oprávnená, lebo denno denne sa stretávam aj pre mňa s nepochopiteľnými postojmi k pravidlám a niekedy sú pravidlá viac a niekedy menej dôležité. Aký to má zmysel ? Neviem, nechápem, alebo možno aj trochu chápem, ale radšej sa tvárim že nie...... Čo sa týka nášho konkrétneho problému. Od nedele som v Čechách. Napriek tomu sa cez e-maily snažím veci riešiť. Niektorí kompetentní mi od nedele doteraz ani len neodpovedali, či sa tým vôbec niekto zaoberá..... Nie mne ako Palovi Alexymu, ale ani mne ako členovi VV SSTZ. Tak to riešim cez komisiu mládeže, tej snáď niekto odpovie, alebo na jej podnet sa snáď veci pohnú. Ale ani je členovia okrem jedného mi zatiaľ ov včera večera nedali stanovisko. Aspoň nech kompetentní (v krajnom prípade VV SSTZ) povedia či tak alebo onak, aby bolo jasné, či hráme podľa pravidiel alebo podľa momentálneho osvietenia niekoho "kompetentného". Ak platí to druhé, tak potom zbohom stolný tenis. Máte pavdu, ak niekto urobí niečo tak, ako to nemá byť, treba aby to opravil. Lenže ten niekto si myslí, že takto to má byť. V podstate je to vec rebríčkovej komisie, ale tá, pokiaľ ja viem nerobí nič a o rebríčky sa stará len p. Toma spolu s T. Šeredom. Klobúk dolu, nie je to málo práce, veď toho, čo treba "nahádzať" do počítača nie je málo, takže samozrejme za tú prácu patrí obom vďaka. Ešte v nedeľu pred mojim odchodom do ČR som telefonoval s p. Tomom a snažil som sa dospieť k riešeniu. Z druhej strany absolútna tvrdohlavosť a keď som argumentoval, že predpis je nejaký a treba ho dodržať, bolo mi povedané, že spravodlivosť je vyššie ako predpis. S tým nemôžem súhlasiť... Ďalej som argumentoval, že nikde nie je napísané, že tento turnaj budeme takto hodnotiť a teda to urobiť nemožno. Dostal som späť odpoveď, že ani nie je napísané, že sa to tak nesmie, tak to teda predpis nezakazuje a urobiť to tak možno. To už ale zaváňa demagógiou a poriadnou. A tak bojujem ďalej a míňam čas prepáčte mi teraz za výraz, ale na blbosti, lebo toto by malo byť predsa elementárne jasné..... Posledná básnická otázka. Ako chceme v stolnom tenise riešiť existenčne dôležité otázky ktoré pred nami stoja a stále viac a neúprosnejšie vyžadujú koncepčné rišenia, ak sa nevieme vysporoiadať s takouto banalitou ?......

Autor: alexy {07/09/2011 19:47)

 
  Ďakujem za odpoveď, p. Alexy.
Po pravde nečíta sa mi to ľahko, naopak ťažko. Zvlášť sa mi páči ten náhly zmysel pre spravodlivosť, keď na druhej strane pri rebríkoch dospelých sa veselo robí "kamarátska" pomoc pri umiestňovaní kde koho do rebríka. Ale zjavne tu ide o nejaký skrytý úmysel, keď po iné roky "spravodliví" premýšľali inak;-)
Viem, že nemáte moc rád, keď tu kritizujem zväz, ale jednoducho každý mesiac príde niečo čo človeka presviedča o tom, že tu nikoho žiadne deti nezaujímajú. Tu mládežnícky stolný tenis funguje nie vďaka, ale napriek zväzu. Súhlasím aj s Vašou paralelou na politiku, áno presne tak funguje aj náš zväz. Všetci sa sťažujú na všetkých, ale všetko ostáva pri starom. Ale to sú len drobnosti oproti tomu, čo by sme tu mohli porozprávať.
Preto osobne neverím na žiadne pozitívne štrukturálne zmeny v slovenskom tenise, úpadok je nezastaviteľný. Napriek tomu oceňujem Váš pôsobenie vo VV, aj keď ste mali určite aj sám trošku iné predstavy o tom čo sa Vám podarí presadiť.
Končím to trošku pesimisticky, na druhej strane je fajn, že pingpong sa hrá hlavne pre radosť a nie kvôli nejakým bodom a na Slovensku už vôbec nie kvôli nejakej "reprezentácii", ktorá je v zahraničí vrcholom, u nás len ďalším znechucujúcim faktorom. Takže hor sa na turnaje za hranice, kde si deti schuti zahrajú s dobrými súpermi, načerpajú kopec zážitkov a my dospelí nemusíme chvíľku riešiť domáce problémy:-)


Autor: Elado {07/09/2011 23:17)

   
 
 

Jasne, suhlas s p. Solarom a Eladom. Moje uprimne nadsenie nad vysledkami, ktore deti dosiahli na tak silnom turnaji som vyjadril verejne v den skoncenia turnaja. Snazim sa a pracujem na naprave v zaujme spravodlivosti. Dufam, ze sa podari......


Autor: alexy {04/09/2011 22:35)

 
  Trošku ma znepokojuje určitá miera neistoty vo Vašom príspevku, p.Alexy. Neviem či to vnímam zle, ale ak niekto poruší pravidlá pre tvorbu rebríčkov, tak by mal direktívne dostať príkaz aby to v ich zmysle opravil. Nechápem celkom dobre, aký zmysel má táto manipulácia a ohýbanie si pravidiel hneď na začiatku sezóny a ešte k tomu v kategórii mladších žiakov/žiačok. Nejako to ide mimo môjho rozsahu chápania.
To sa celkom teším na ten nový model tvorby rebríčkov, ktorý v slovenskej realite dopadne všelijako, len nie dobre. O to sa stavím s hocikým už dnes;-)
Autor: Elado {07/09/2011 08:22)

   
 
  Pán Alexy, vážim si Vašu otvorenosť a úprimnosť na tomto fóre, ale ako je to vôbec možné, že dvaja ľudia z 5-člennej rebríčkovej komisie rozhodnú sa podľa vlastných predstav, dvaja ľudia si zmenia pravidla počas rozbehnutej sezóny. Aká je to nadpolovičná väčšina ? Kto im to odobril ? Jednoducho by sa takéto niečo nemalo stávať . Súhlasím s Eladom, degradovali snahu a výsledky deti, ktorých sa to týka a nie len detí. Osobne verím, že sa Vám podarí presadiť aby boli vydané nové-opravené rebríčky mládeže k 1.9. 2011 najneskôr do uzávierky SPM MŽ v Nitre a Čadci. Tu nejde len o Davida a Emku, ale o viacerých. Nie ste sám, ktorému sa to nepáči. Držím palce a verím v skoru nápravu.
Fero Solár

Autor: FeSo {04/09/2011 22:06)

   
 

Ďakujem za upozornenie. Keď som pozeral rebríčky, neboli tam ešte databázy. Spýtam sa na to kompetentných z rebričkovej komisie, či to je omyl, alebo prečo sa to udialo. Dám potom vedieť.

K euromini mám aj ja jednu technickú. Už dlho ma jazyk svrbí, tak som nevydržal a spýtam sa nahlas. Prečo dvaja hráči nedohrali súťaž ? Jeden v hlavnej súťaži dve kolá a druhý v úteche v osmičke ?

Palo Alexy
Autor: alexy {04/09/2011 00:21)

 
  pretože ten v úteche si rozbil koleno a druhému bolo zle, zrejme nie dodržaný pitný režim, za čo padá vina na moju hlavu, keďže som ich zrejme málo nalieval tekutinami (pričom v halách bolo celé tri dni neznesiteľne teplo a dusno) a mal s tým problém aj J.Š. deň predtým. Takže som to vyhodnotil tak ako som to vyhodnotil, za čo ak bude treba rád ponesiem aj osobnú zodpovednosť.
Autor: Elado {04/09/2011 09:01)

 
 
K tomu odchodu viem aj iné podrobnosti, ale nebudem to rozmazávať a pokúsim sa nájsť do budúcnosti mechanizmus, aby na repre akciách detí k takýmto veciam nedochádzalo.

K tým rebríčkom. Dnes som zisťoval ako sa to stalo a dostal som prekvapujúce vysvetlenie:

vraj preto, lebo to boli dve 32-ky v dvoch ročníkoch a my máme oba ročníky v jednej kategórii tak z oboch 32-ok urobili jednu 64 ku a tak to obodovali. Teda ak bol hráč na mieste 19, dostal body ako 38. Minulý rok to tak nebolo, bodovalo sa to naplno. O tomto rozhodli na základe dohody dvaja ľudia. V predpise pred sezónou nič také nebolo. Urobím z mojej strany všetko preto, aby sa rebríčky opravili tak aby bolo Euromini bodované ako minulý rok. Z mojho pohľadu je takáto "úprava" pravidiel v záujme akejsi inej spravodlivosti, ktorá nie je zakotvená v predpise, neprípustná. Posnažím sa, aby náprava prišla ešte pred SPM Mž kvôli korektnému nasadzovamniu. A samozrejme, ďakujem za upozornenie a zároveň sa ospravedlňujem že som si to nevšimol, ale nepredpokladal som, že po minuloročnom bodovaní, ktoré bolo O.K. by niekto takto zmenil svojvoľne pravidlá. O výslkedku môjho snaženia budem informovať.

P. Alexy
Autor: alexy {04/09/2011 17:28)

 
  No ak má niekto iné podrobnosti k odchodu, tak nech mi ich láskavo povie priamo do očí, pretože sa potom môžeme baviť aj o veciach na tejto akcii za ktoré by sa dotyční museli priam hanbiť;-) Ale nie som typ, čo bude tieto veci riešiť tu na fóre. A je to aj nepodstatné, ako som písal, rozhodol som na základe momentálneho stavu detí, nakoľko ma na rozdiel od iných zaujíma aj ich zdravotný stav a psychická pohoda. Počas môjho dlhoročného pôsobenia v inom športe som zažil x zanedbaných zranení, ktoré viedli k chronickým problémom v relatívne mladom veku. Navyše keď beriem cudzie deti do auta,tak automaticky dbám na to,aby sa im dostalo maximálnej starostlivosti po každej stránke a aby som ich rodičom vrátil nepoškodené, umyté a najedené;-) Ale nie o tom som chcel,v tomto jednoducho neberiem deti ako nejaké kusy, kde nás zaujímajú jedine za stolom a inak nie. Určite ak by deti boli v 100% stave a chceli hrať, tak ich nik od stola nedostane, to môžem garantovať.

Čo sa týka tých nešťastných rebríkov, jednoducho mám rád čísla a je neprípustné, aby sa nakoniec nedodržiavali schválené pravidlá pre tvorbu rebríkov.
Doslova si myslím,že si asi nevieme vážiť výborné výsledky Dávida W. a Emky L.,keď ich 14 resp. 13 miesto veselo degradujeme akoby skončili niekde v strede štartového poľa. To, že prišli o STOVKY bodov je druhá strana mince,pre mňa osobne nie až tak dôležitá, ale jednoducho sa mi ohýbanie pravidiel podľa momentálnej nálady kohokoľvek nepáči. Alebo potom zrušme rebríky, čo by možno v mladších kategóriách bolo aj prínosné;-)
Autor: Elado {04/09/2011 19:32)

 
  Nebudem ďalej "rýpať" do toho odchodu, lebo to je vo veľmi vratkej rovine a nerád tvrdím veci, ktoré neviem dokázať, ale ako som napísal, budem sa snažiť hľadať riešenia do budúcnosti aby sa niediali veci, ktoré sa diať nemajú. Nesúhlasím však s Vašim tvrdením, že ak sú deti v poriadku, nikto ich od stola nedostane. Minulý rok je toho príkladom. Tým dievčatám nič nebolo, ale boli jednoducho direktívne odvolaném z turnaja a nemohli nič, len napísali domov smutnú SMS že nedohrali ..... a to mám priamo od rodiča jednej z nich. Tento rok to bolo zrejme inak. Preveroval som si niektoré informácie, ktoré som dostal a zistil som, že zrejme máte pravdu, napr. Veis naozaj nebol celkom O.K. o Vašom synovi nemám dôvod pochybovať, keď ste to ako rodič povedal. Preto hovorím, že nejdem do toho rýpať.

Sú veci, ktoré sa nedajú dokázať aj keď sú z kontextu evidentné. Teraz hovorím o rebríčkoch. Ale tiež som ticho, lebo nemám dôkazy. Ale minulý rok nikomu nevadilo plné bodovanie. Prečo je to teraz zrazu inak ? Keby sme sa pred sezónou boli vo VV dohodli na odporúčanie rebríčkovej komisie, že sa bude tento turnaj bodovať tak, ako to bolo urobené, nevadilo by mi to. Ale nič také sa neudialo, nikto žiadnu námietku proti minulému roku nedal a automaticky som čakal, že predpis sa dodrží. Nedodržal sa. A zmenil to niekto len tak bez rozhodnutia akéhokoľvek orgánu. A vônbec nemá zmysel debatovať, čo je spravodlivejšie. Treba dodržať pravidlá, ktoré boli dané pred sezónou a ak sa niekomu nepáčia, nech navrhne ich zmenu do budúcej sezóny. Neprípustné je meniť pôravidlá počas hry. Za týmto si stojím. A urobím všetko, aby sa to napravilo.


Autor: alexy {04/09/2011 20:36)

 
  p.Alexy, som rád, že sa bavíme konštruktívne. Myslím, že je to na prospech veci.
K tým rebríkom, podľa mňa je to celé logický nezmysel,že vôbec niekto dokáže uvažovať tým spôsobom ako ste popísal vyššie.
To ak by to napríklad malý Dávid vyhral, tak sa budeme tváriť, že to vlastne nevyhral? pár detí odviedlo skvelú prácu, tak si zaslúžia skvelú odmenu, tentokrát v podobe vyššej porcie bodov. Systém bodovania mládeže považujem za celkom vydarený a transparentný, samozrejme keď sa dodržuje;-) Ideálne je keď do neho nebude vstupovať ľudský faktor, nech už sú úmysly akokoľvek "ušlachtilé".
Autor: Elado {04/09/2011 21:53)