Wang YangPridať reakciu
Tak a je to tu Wang je ročník 1992 potvrdené činskou asociaciou.Uvidime čosa teraz udeje.Autor: Grigel {09/08/2011 15:58)


  Pezinský výsledok na Satelite 2010 v Hluku
Som rád min. dva krát. Prvý raz preto, že sa potvrdilo, že nastúpená cesta v Pezinku s mladými je správna a že vedia pracovať aj s talentami tak, že je to vidieť a druhý raz preto, že som pred sezónou aj s pomocou pezinských priateľov a dobrých ľudí urobil to, čo som urobil. Bravó Adam, bravó Lucia, bravó Pali. My všetci ostatní berme si príklad. Nie závidieť ( a keď už, tak v dobrom), nie ohovárať, ale dobehnúť.
P.S. Tak toto napísal pán R. o Pezinku pred rokom.
Ahojte Dano.
Autor: pisarcikd {15/08/2011 14:14)

   
  No, myslím, že smerom k stolnému tenisu to je jasné, disciplinárka. Čo ale so štátnym občianstvom, to je druhá vec, lebo zatiaľ je tu len papier z čínskej asociácie. Či sa bude konať aj ďalej netuším.... Tiež som zvedavý, ako to dpadne v tomto smere.

p. Alexy
Autor: alexy {09/08/2011 16:49)

 
 
Autor: vlado {09/08/2011 21:06)

   
  No, som presvedčený, že tento pán, člen VV SSTZ, ktorý celé týždne vytváral "informačnú hmlu", okolo hráča Wang Yanga, vyhovárajúc sa na zákulisné okolnosti, boj do poslednej kvapky krvi, svedomie Wang Yanga, predložené doklady, ktoré osobne videl a ktoré boli ITTF za 24 hodín "roztrhané na márne franforce" a vedenie slovenskej výpravy muselo pod tlakom dôkazov. s vedomím medzinárodnej blamáže oídvolať hráča z turnaja už z osemfinále, zrazu obráti il. Zrazu je to na disciplinárku. A čo účasť štvrtého hráča /regulárna/ podľa rebríčka na ME? A čo dosiahnuté výsledky Holíča v EL dorastu ? A čo tí ostatní mladí? Na tých ste nepomysleli ?Veď Vy ste vo výkonnom výbore zodpovedný za tieto veci!!! Nikto by predsa nemohol uveriť tomu, že sa vedúci slovenskej výpravy rozhodol sám od seba stiahnuť z turnaja hráča s reálnou šancou na medajlu. Hráča, ktorého tam nominoval VV SSTZ. Klamete slovenskú stolnotenisovú verejnosť. Odstúpte !!!!
Autor: vlado {09/08/2011 21:00)

 
  Ale no tak, pán Rezetka, nikto predsa nič nezahmlieval, nemal som a nemám žiadny záujem v tejto veci a teda ani dôvod nič zahmlievať, ja som len komentoval fakty, ktoré vtedy boli všeobecne známe. Neviem, čo by ste urobili v tej situácii Vy, keď Vám predložia oficiálne dokumenty ako pas, predchádzajúci pas, rozhodnutie o štátnom občianstve a od. Vedi majú svoju postupnosť. Áno, stal sa zrejme podvod, ale nikto zo Slovenska ho predsa neurobil. Ja si viem predstaviť a dosť reálne situáciu, že by sme ho napr. nepustili na MSR, nepustili hrať dor. ligu a pod., tak máme na stole v prvom rade protest Holíča (v tom čase určite oprávnený). A vy si myslíte, že Slovensku by boli Číňania odpovedali ? ITTF požiadavke museli. Okrem toho, stále tu je len vyjadrenie čínskeho športového zväzu, ktoré má určite nižšiu právnu silu ako štátne dokumenty. Takže celá kauza nie je zďaleka uzavretá a je otázne akú bude mať dohru. Takže nikto nič neobrátil, len situácia sa mení, sú nové informácie. Viete, po boji je každý generál. Ľahko sa hovorí čo bolo správne rozhodnutie, keď viete to, čo v čase, keď sa rozhodovalo bolo celkom inak.
Prajem pekný večer.
Autor: alexy {09/08/2011 22:30)

 
  Je to tak, ako som predpokladal, fabulácia, fabulácia, fabulácia...Nemohli sme vedieť, nemohli sme predpokladať, a čo keď Holíč atď. V jednom máte pravdu. Situácia sa vyvíja Určite vyjdú na javo aj ďaľšie skutočnosti. Veď pred pár dňami ste bohorovne odmietali akú koľvek pochybnosť. Ale Vy tu nie ste len na to, aby ste všetkých poúčali Znova kladiem tú istú otázku : Ako je možné, že ITTF trvalo len 24 hodín, aby zistili, že vek WY je podvod. Napriek oficiálnym údajom v pase ? Prečo ho naša výprava stiahla ? A čo Váš priateľ BK ? Nepovedal Vám, čo cez internet zistil o veku WY ? A čo hráči Holíča ? Juniori v EL? Ja zďaleka nie som sám, ktorý to pokladá za nefér hru. Takže žiadne ale, ale... Ja nie som Váš študent, ktorý sa bojí, či dostane skúšku. Odstúpte !!!
Autor: vlado {09/08/2011 22:55)

 
  Dobre pán Rezetka, máte absolútnu pravdu vo všetkom. Je to tak správne? Lebo toto zrejme chcete počuť. Tak som Vám to povedal. Už je lepšie? Dúfam že áno.

Nemá zmysel sa s Vami seriózne baviť, lebo si manipulujete veci ako chcete. Pozrite, máte problém so mnou a riešite to detinsky cez čínskeho hráča. Vy sám ste mali onoho času iný názor na Wanga. Citujem z Váško príspevku z 13.6. uvedenom vo vlákne pod názvom "Systematická práca prináša vytúžené ovocie" :

"Ale teraz vážne. Slovenský stolný tenis potrebuje konkurenciu a novú krv. Klobúk dolu pred pánom Skálom. Už som to tu bol raz povedal. Nezáleží na tom, kto stojí na druhej strane. Tak "GO ON", dorast, poďme sa pomerať s Wangom."

Tak ako, vtedy Váš neomylný úsudok hovoril niečo iné? Zahmievali ste ? Alebo ste teraz obrátili, aby som použil Vašu terminológiu? Nie, len ste mali iné informácie vtedy ako teraz. Mám Vás za to nazvať pokrytcom, či zbabelcom, alebo ako ? Podľa mňa nijako, len ste nevedeli (vtedy) ako to skutočne je. Také jednoduché, však ? To je môj pohľad na vec.

Teraz skúsme použiť Vašu optiku: To je teda nehoráznosť, ako ste obrátili! Toľká škoda pre Slovensko. Vyzývať náš dorast, aby sa išiel merať so starším číňanom. To Vás nenapadlo, do akého nerovného boja ich nabádate ? Veď všetkým muselo byť jasné a teda aj Vám, že je starší ! To ste nepomysleli na tých ostatných mladých ? Pán Rezetka, odstúpte. Neviem síce odkiaľ kam, ale dobre to znie.

Pán Rezetka, neoblbujte ostatných čitateľov fóra. Všetci vedia, že sa stala nespravodlivosť. Všetkých to štve, aj mňa, to mi verte. Povedzte na rovinu ako chlap, že ja som ten problém, ktorý máte, že túžite po pomste za neviem čo všetko z čoho ste ma obvinili. Neschovávajte sa za celé slovensko a hlavne, nemyslím, že niekoho zaujímajú naše osobné spory - lepšie povedané Váš spor so mnou, lebo ja s Vami žiaden nemám. Nad tých zopár nehorázností ktoré ste mi vykričali v opitosti som sa už dávno povzniesol.

Dobrú noc.

P. Alexy
Autor: alexy {10/08/2011 01:26)

 
  No konečne, už som si myslel, že to ani nepríde. To je presne Vaša parketa, vytvoriť zástupný problém. Už ste to raz v Pezinku voči Vášmu dobrému kamarátovi použili. Pamätáte sa? Vytiahli ste osobné problémy. Dobre to vyzerá, čo? Nejaký opilec má problémy s A. Tak aby bolo jasné, za tým, čo som Vám povedal, hoci nie triezvy, si stojím doteraz. Ale to nie je problém tejto diskusie. Problém je ten, že som nedostal odpoveď na už niekoľkokrát položené otázky. Mne hubu len tak ľahko nezavriete.
Autor: vlado {10/08/2011 08:52)

 
  Pán Rezetka, ja som Vám odpovedal na Vaše otázky hneď v prvej vete môjho predchádzajúceho vstupu. Skuste si ju prečítať. Dal som Vám vo všetkom, čo ste pertraktovali v tejto diskusii za pravdu. Alebo máte ešte nejaké otázky ? Sem s nimi, odpoviem, ak budem vedieť, ak nebudem vedieť, poviem svoj názor. Ja nič nezastieram. Vy ste ale neodpovedali na dosť dôležitú otázku mne z diskusie na tému nedľné bodovačky. A ústa Vám ani nikomu nechcem zatvárať. Pokiaľ sa debatuje kultivovane anie hrubo a vulgárne. Takže ja som v pohode. Čo sa týka toho, čo bolo medzi mnou a tým priateľom, na ktorého narážate, je vec ktorá sa Vás nijako netýka, ale týka sa mňa, jeho osoby a klubu v ktorom pôsobím. Tam sme si to vyriešili, uzavreli a fungujeme v podstate normálne ďalej. Napriek tomu ste vtedy moje postupy dokonca oslavoali. Takže čo teraz toľká zmena ? ALe nechajme to, pán Rezetka, to na toto fórum rozhodne nepatrí.


Autor: alexy {10/08/2011 09:07)

 
  Facit :
Ja tvrdím, že vo VV je človek na čele komisie mládeže, ktorý je zodpovedný za správnosť predložených podkladov pre nomináciu hráčov v mládežníckych kategóriách, pokiaľ sa týka veku. Ten je zodpovedný, iba ak by predložil doklad o tom, že v uvedenom bode on, alebo komisia rozporovala správnosť a oprávnenosť nominácie. Ostatné sú len príbehy a rozprávky.
Budúci rok je rok volebný. Verejne sa tu zaväzujem, že v rámci mojich možností urobím všetko preto, aby sa žiadna "rakovina" do zloženia VV nedostala. Verím, že to nebude do nekonečna fungovať tak, že nás budú potrebovať len na zaplatenie príspevkov a zdvihnutie ruky.
Športu zdar a stolnému tenisu zvlášť.
Autor: vlado {10/08/2011 23:54)

   
  Nemá význam čakať od takého človeka nejaké odpovede a vysvetlenie. Ako sa tu len snaží zatiahnúť čo najviac ľudí, aby odvrátil pozornosť. Niekto je za to, čo sa stalo s WY osobne zodpovedný. Je zodpovedný za medzinárodnú hanbu a blamáž Slovenska. Je zodpovedný za nutnosť anulovania výsledkov MS SR DOR. Je zodpovedný za anuláciu a storno výsledkov Holíča v EL DOR. Je zodpovedný za "vyhodenie peňazí" za neoprávnený štart hráča WY na ME v Kazani. Mal by sa verejne ospravedlniť hráčovi, ktorý sa z titulu neoprávneného štartu hráča WY nemohol zúčastniť ME. A to sme ešte na slovenskej konferencii hlasovali za zvýšenie poplatku za registráciu, ktorého výnos sa má použiť na čo teraz ? Na takéto "úlety"? A toto je oblbovanie? Kto koho oblbuje ? Ja svoje názory len tak ľahko a rýchlo nemením. Wang Yang je hráč "paar exelence". Wang Yang neprehral za stolom ! To nám tu prehral niekto iný. WY mal hrať. A že hrať vie, to dokázal. A ohľadom mojej "oslavy" Vášho postupu a Vaších spôsobov v Pezinku : Nehanbím sa povedať, že som v istej dobe tiež oslavoval jedného pána, veľkého politika, až kým som neprišiel na to, čo je vlastne zač.
Autor: vlado {10/08/2011 23:44)

 
 

Nuž, pán Rezetka, pôvodne som si myslel, že na ďalší príspevok od Vás už ani neodpoviem, ale v tom poslednom je toľko faktických dezinformácií, že musím. Vy totiž vôbec neviete, ako funguje systém nominácií a za čo je kto zodpovedný a podsúvate verejnosti mylné informácie. Takže najprv dám na pravú mieru fakty ohľadom nominácií:
1. Návrh na nominovanie reprezentantov na jednotlivé akcie dávajú reprezentační tréneri a predkladajú ho komisii športovej reprezentácie
2. Tento návrh prerokuje komisia športovej reprezentácie a predkladá ho na schválenie do VV SSTZ
3. Definitívne schvaľuje nomináciu VV SSTZ, ktorá je potom platná a záväzná.
Nevidím v tomto mechanizme nikde funkciu predsedu komisie mládeže. Jediná jeho zodpovednosť v celom tomto procese je jeho jeden hlas z jedenástich vo VV pri schvaľovaní nominácie. Pravda je, že komisia mládeže asi tri mesiace plnila v tomto mechanizme funkciu komisie športovej reprezentácie v mládežníckych kategóriách v zime minulého roku , ale na vlastnú žiadosť boli tieto kompetencie vrátené späť. V čase príchodu WY s nomináciami osobne predseda komisie ani komisia ako taká nemala nič.
Ďalej, prosím Vás, na základe čoho ste prišli na to, že predseda komisie mládeže je osobne zodpovedný za správnosť veku hráča ? To ste ma teda pobavili a myslím, že nielen mňa. Za správnosť údajov v pase alebo OP či na rodnom liste zodpovedá ministerstvo vnútra resp. matrika. Za správnosť prenosu týchto údajov do registračných databáz a dokumentov SSTZ zodpovedá sekretariát SSTZ. Za prenos údajov, nie za ich overovanie. OP či pas je záväzný dokument aj na súde, nielen na SSTZ. Takže tu sa procedurálna chyba nikde nestala. Zodpovednosť predsedu komisie mládeže tu teda nikde nie je.
Áno, niekto je za to všetko, čo vymenovávate Vy, osobne zodpovedný. Ten niekto je osoba, ktorá uviedla do omylu ministerstvo vnútra SR pri predkladaní dokladov potrebných pre udelenie štátneho občianstva. Ten niekto je osoba, ktorá vydala v Číne pas Wang Yangovi v roku 2008. Máte pocit, že som tam vtedy bol a urobil som to ? Pokiaľ viem, ja som v Číne nikdy nebol a teda som to ovplyvniť nemohol.
Toľko k mojej zodpovednosti za správnosť roku narodenia hráča Wang Yanga. Zodpovednosť, ktorú samozrejme nepopieram mám v tom, že som vo VV hlasoval za jeho nomináciu na základe jeho právoplatných dokladov a umiestnenia v rebríčku. Tak ako väčšina členov VV. Nemám pocit, že by ktokoľvek z nás vo VV vtedy urobil chybu, lebo fakty boli vtedy také aké boli. Okrem toho, Wang Yang minimálne 3 roky štartoval na turnajoch a súťažiach s čínskym pasom a rokom narodenia 1994 a nikomu to nevadilo. To teraz koho máme obviniť. že ho neodhalili už skôr ? Týmto je pre mňa zodpovednosť za správnosť veku hráča jasná a uzavretá.
K tomu ostatnému mi tiež nedá nepovedať pár poznámok. Neviem ani odkiaľ začať, toľko neprávd a protirečení ste napísali. Už len tá schizofrénia, že dva dni tu bojujete za to, kto odškodní našich juniorov, kto vráti nespravodlivosť štvrtému hráčovi ktorý kvôli WY nešiel na Európu a mali by sme sa mu za to ospravedlniť a vzápätí o 6 riadkov nižšie zrazu čítam úplne iné noty, že Wang Yang mal hrať a prehral mu to niekto iný, nie on za stolom. Tak toto ďalší komentár nepotrebuje a prosím, ujasnite si sám, aký máte na túto vec názor, prípadne ak viete, aký máte názor, je otázne, či si s ním Vy osobne vôbec súhlasíte.
Aj tento Váš posledný príspevok potvrdil to, čo som už raz napísal. Pán Rezetka, Vám nejde tak ani o vec ako takú, ale o to aby ste bojovali so mnou. Vy máte momentálne o mne mienku že som rakovina, gauner a neviem čo ešte. V poriadku, ja Vám Váš názor neberiem, máte na to právo. Verím aj to, že nie ste sám, nemyslím, že každému vyhovujem. Ani vy nie ani nikto iný. Lenže ja s Vami bojovať nechcem. Ani nebudem na Vás útočiť, nepotrebujem to. Ani túto diskusiu som ja nezačal, ja som len komentoval a dával na správnu mieru z môjho pohľadu Vaše výpovede. Napriek tomu, čo o mne šírite a čo si o mne myslíte alebo rozprávate, neprajem Vám nič zlé ani Vám nechcem nijako ubližovať, skôr mi Vás je ľúto istým spôsobom, ale to bohužiaľ ani mne ani Vám osobne nepomôže.
Niekoľkokrát ste ma vyzvali aby som odstúpil. Nuž, pred konferenciou som bol rozhodnutý, že ak niektoré veci smerom k mládeži konferencia neprijme, odstúpim, lebo by som nevidel možnosť ako postupne niečo robiť smerom k zlepšeniu situácie na Slovensku. Dve pre mňa zásadné veci v podstate prešli a tak som sa rozhodol, že dokončím funkčné obdobie. Mňa nominoval do VV BA kraj a mám zodpovednosť aj voči tomuto kraju, aby som pracoval na zverenom poste najlepšie ako viem. Rád by som viac času venoval deťom vo vlastnom klube, na ktoré mám stále menej času aj kvôli SSTZ, takže s vysokou pravdepodobnosťou sa o dva roky nebudem o post člena VV uchádzať. A ak náhodou áno, musel by som pre to mať dosť vážne dôvody. A nebojte sa, systém voľby je od budúcej konferencie taký, že nestačí, aby kandidáta dosadil kraj. Musí ho akceptovať väčšina delegátov z celého Slovenska. Takže môžete pokojne začať proti mne lobovať, nebude ma to hnevať ani mrzieť, budem mať ľahšie rozhodovanie. Len prosím, keď budete bojovať proti niekomu, skúste aj za niekoho, aby tí, ktorí tie funkcie prevezmú, boli schopní robiť veci lepšie. To prajem nie Vám, ale slovenskému stolnému tenisu.
Tie ostatné, osobné veci tu už riešiť nebudem, aj keby som Vám vedel dokázať, že nie veci, ktoré som urobil Vám vadia, ale to, kto ich urobil. Keď som bol Váš priateľ a takmer každý deň ste mi telefonovali, tak všetko, čo som urobil bolo podľa Vás super a neviem aké úžasné (nie ja, ale tie veci, ktoré som urobil). Tie isté veci ktoré som vtedy urobil a Vám sa nesmierne páčili, sú dnes Vami hodnotené ako absolútne neprípustné, zlé, skoro až kriminálne. Takže hodnotíte činy nie podľa toho či sú dobré alebo zlé, ale podľa toho, či ten, kto ich vykonal je momentálne Váš obľúbenec alebo zatratenec.....
Dúfam, že už nebudem nútený pokračovať v tejto diskusii, ktorá vlastne už nie je riešením a diskusiou problému s Wang Yangom, ale zatiahli ste to do Vašej osobnej vojny proti jednému človeku. A to sem nepatrí. Navyše, ja s Vami bojovať nechcem. Prajem Vám veľa pekných a spokojných dní nielen v stolnom tenise ale aj v osobnom živote a veľa radosti z úspechov Vašich detí, zaslúžia si to. Dúfam, že najmä Marekovi sa bude dariť. Myslím to vážne a úprimne, nie ironicky. Týmto našu diskusiu končím, myslím, že toho bolo popísaného viac než dosť.

S pozdravom

P. Alexy
P.S. Tých, čo túto debatu dočítali celú a do konca obdivujem a zároveň sa im ospravedlňujem za nás oboch. P. Alexy

Autor: alexy {11/08/2011 19:56)

 
  Váž.p. Alexy
každému, kto len okom zavadil o príspevky autora "vlado", je jasné, že mu v nich nejde o stolný tenis ale o Vás. Proti takým "tiežprispievateľom" niet korektnej obrany. Jediné zmysluplné, čo môžete urobiť, je úplne ho ignorovať a prípadne vymazávať jeho príspevky (na hrubé vrece hrubá záplata). Nikto rozumný nebude na jeho príspevky reagovať a ono ho to časom prejde alebo si nájde iného oponenta :-). V stolnom tenise máme dosť iných problémov, ktorým je sa treba venovať. Nenechajte sa znechutiť.
Pekný deň.
Autor: komak {12/08/2011 08:01)

 
 

Ďakujem. Ja som to vlastne už ukončil a nemienim už ďalej v tejto "jalovej" debate pokračovať, nech pán R. napíše čokoľvek. Príspevky nechcem mazať nikomu, pokiaľ v nich nie sú vulgarizmy alebo nejaké iné, znevažujúce či osobnosť dehonestujúce veci. Tento pán, napriek všetkému udržal slovník v medziach slušnosti, nevidím preto dôvod obmedzovať jeho slobodu prejavu. Má na ňu tak ako všetci ostatní právo.

Prajem všetko dobré do špaciniec :-).


Palo Alexy
Autor: alexy {12/08/2011 21:17)

 
  Sorry p.A., zabudol som jednu dôležitú vec, že toto je Vaša stránka. A na tej proti Vám nemám šancu. Ale v reálnom živote uvidíme...
Autor: vlado {13/08/2011 17:38)

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  no predpokladám, že máš majstra sr juniorov a koncoročnú jednotku, nie?
Autor: Elado {09/08/2011 16:12)