Systematická práca prináša vytúžené ovocie:-)Pridať reakciu
Po zhliadnutí nášho nového juniorského majstra ma tak príjemne zahrialo pri duši:-) Keď dokážeme za týždeň vychovať taký talent, tak nemám absolútne žiadne obavy o rozvoj ping pongu v najbližších desaťročiach;-)
Jediná vec, ktorej neverím je, že je vraj 94 ročník. To sa ale musela stať niekde chyba, ja by som ho tipol tak na 99-ku. Na zväze by mali zjednať nápravu, takto sa zbytočnou chybou oberieme a o množstvo medailí.
Je fajn, že zväz takto zamákol a pustil sa do systematickej podpory mládeže. Človek má taký dobrý pocit, keď môže fandiť našim repre ako sú Thomas vlastne Tomáš K. či teraz Jano Wang. Dúfam, že podobných talentov vyprodukujeme ešte aspoň 5, najlepšie aj v ženskej kategórii.Autor: Elado {12/06/2011 11:49)


  Zdravím Elado
nedá mi nezareagovať na Váš pôvodný príspevok i na ten dole. V mnohom máte pravdu, ale ono to celé pramení z niečoho. Vy, a nielen Vy, často používate termín Zväz v súvislosti s tým, čo sa u nás v stolnom tenise deje. Akosi automaticky sa tým myslí administratíva v Bratislave. Lenže SSTZ, teda zväz, to nie je 4 a pol človeka na Černockého ulici. To si nikto nechce uvedomiť. Nakoniec, aj tam budú sedieť len tí, ktorých si tento Zväz zvolí..... Keď hovoríme, že extraligové kluby si presadili - u koho? U Hamrana, u Kríža ? Bol som na tej konferencii, odhlasovali to delegáti. Keby nebola väčšina z tých 64 ľudí chcela, tak to nie je. A mnohé ďalšie veci. Môžem povedať z vlastnej skúsenosti, že najväčšou brzdou stolného tenisu na Slovenku nie je ani predseda, ani generálny sekretár, ani nikto z tých pár ľudí v Bratislave. Bohužiaľ, najväčšou brzdou je samotná široká členská základňa, ktorá je absolútne konzervatívna, nečinná, pohodlná, neochotná čokoľvek urobiť pre spoločnú vec. A navyše hašterivá, rozhádaná, komunita, kde si každý krátkozrako obhajuje svoju pravdu a svoje záujmy. Niekedy dokonca nechápem, prečo sú niektorí (mnohí) jedinci vôbec v tomto športe, keď nechcú stolný tenis ani hrať (stará známa bolesť -však to stretnutie napíšme...načo hrať všetky zápasy stretnutia, keď je rozhodnuté, tak to skrečujme... a pod.). Pár jedincov, ktorí sa snažia čosi kdesi urobiť to nespasí. Ak sa máme niekam posunúť, je potrebné urobiť generálnu rekonštrukciu. Prvé kroky môže táto komunita urobiť 2. júla. Som veľmi zvedavý. Bol by som rád, keby sa moje presvedčenie o totálnej ignoranciii celoslovenských potrieb nepotvrdili. A to, že tu je pár čiňanov je len dôsledok mnohých okolností. Či to je dobre, alebo zle pre stolný tenis na Slovensku, to ukáže čas. V každom prípade ako všetko, aj toto prináša celý rad negatívnych, ale aj pozitívnych vecí. Aký bude súčet týchto vplyvov, uvidíme.Autor: alexy {14/06/2011 06:53)

 
  pekný deň, p. Alexy.
Tak je logické, že kritika sa vždy zvezie hlavne na "manažment", v tomto prípade vedenie zväzu;-) Na druhej strane nemá byť práve vedenie zväzu tým, kto udáva trendy ďalšieho smerovania?
Aby sme si rozumeli, nemám proti cudzincom absolútne nič, naopak konfrontácia s lepšími je nevyhnutná ak sa chceme zlepšovať.
Čo mi však trochu vadí je fakt, že sú trendy si to zľahčovať naturalizáciou cudzincov. Tam vidím ďaleko viac negatívnych vplyvov ako tých pozitívnych, ktorými sú napríklad cudzinci v extralige, zahraniční tréneri a podobne.

Autor: Elado {14/06/2011 08:44)

 
  Ale áno, negatíva aj pozitíva su zrejmé, aj keď v naturalizácii cudzincov za európou výrazne "zaostávame" :-), čím nechcem povedať, že ich máme dobiehať. Nakoniec, v dospelých, resp. v rámci ITTF turnajov juniorov ani naturalizovaný cudzinec nemôže len tak rýchlo nastúpiť ako reprezentant... To, že sa prítomnosťou cudzincov zvýšila úroveň extraligy, je dobre. To, že si s nimi zahrajú naši hráči je tiež dobre. Ešte lepšie by bolo, keby sme ich vedeli využiť aj v tréningovom procese reprezentácie. Ale to je už niečo, čo som naznačil predtým, problém so Slovenskou komunikáciou, závisťou, leninivosťou, neobjektívnoťou, nekorektnosťou a neschopnosťou hľadať vzájomne výhodné riešenia a kompromisy, atď. Myslím to teraz úplne všeobecne, nenarážam na nikoho konkrétneho, sú to všeobecné črty nášho národa, ktoré sa logicky premietajú aj do stolného tenisu.

Ešte krátko na margo vedenia - manažmentu. Nie som žiadnym advokátom našej administratívy. Nemám na nikoho z nich žiadne väzby z minulosti ako na nikoho z nášho športu, čo pokladám za svoju výhodu, lebo som v tomto duchu slobodný a hlavne svojprávny. Nech už je ich práca hodnotená širokou základňou pozitívne alebo negatívne, vrátane VV, ktorého som dva roky členom a nezbavujem sa tým žiadnej zodpovednosti, ktorej časť mi určite prináleži, poviem len jedno : Každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. V dobrom aj zlom slova zmysle.


Autor: alexy {14/06/2011 10:08)

   
 
 
 
Autor: vlado {13/06/2011 20:30)

   
  Trefný príspevok. Má niekoľko rovín. Pôjdem do tej humornej a veselej. Keby tak bola pekná stolnotenisová "kobulka". To by sa "vyrábali " reprezentanti. Príjemná práca. Ale teraz vážne. Slovenský stolný tenis potrebuje konkurenciu a novú krv. Klobúk dolu pred pánom Skálom. Už som to tu bol raz povedal. Nezáleží na tom, kto stojí na druhej strane. Tak "GO ON", dorast, poďme sa pomerať s Wangom.
Autor: vlado {13/06/2011 20:26)

 
  Konkurencie je na slovensku dosť a komu sa máli môže vycestovať na medzinárodné turnaje.
Po pravde nevidím nič záslužné na tom, že sem na zápasy priletí pár číňanov, ktorí vyhrajú súťaž akou je slovenská liga. Taktiež nevidím nič záslužné na fakte, že si svojho času majitelia klubov presadili trojčlenné družstvá v extralige. Výsledkom bolo, že v poslednom ročníku hral pravidelne extraligu až jeden junior (všetka česť čadčanom, že tam dokonca zapojili ešte ďalších dvoch chalanov v menšej miere), ak nerátam nový talent Jana Wanga (škoda, že jeho skutočný vek sa nikdy nedozvieme, celkom by ma zaujímalo, kde je pravda).
Ono to socialistické pravidlo, kedy musel byť jeden mladší hráč malo čo to do seba.
Ja sa vcelku teším na deň, keď si vo väčšine krajín povedia, že si kúpia pár číňanov a číňaniek pre svoje repre tímy. Že koho na svete ten ping pong bude potom ešte baviť robiť inak. To ma fakt zaujíma.
Autor: Elado {14/06/2011 00:24)