ešte raz prestupový poriadok.Pridať reakciu
Ešte raz sa vraciam k téme čo som otvoril pred časom, len žiaľ ju neviem posunúť hore aby bolo vidno, že je ešte živá:-)
Zhodou okolností máme dlhodobý problém dostať k nám deti z iných klubov resp. klubu, kedy šéf klubu nie je ochotný sa baviť ani s rodičmi ani s nikým, ani po dobrotky a ani po ...
Myslím, že je najvyšší čas, minimálne pre mládež, spracovať a schváliť tabuľky aby sa dieťa mohlo z klubu "vykúpiť" a nemuselo nezmyselne stáť dva roky, či hrať v klube, kde v podstate nechce byť.
Len mám obavu, že zväz na niečom takom nemá záujem, nakoľko sa vždy divne tvária, keˇpred nimi človek spomenie terajší socialistický model.
Autor: Elado {31/03/2011 11:45)


  Treba takych ludi ako je Roman Grigel do sstz a potom nebudete mat problemy on sa do toho vyzna tak si dajte aspon povedat ked uz nie ste schopny mu dat priestor,jeho nazory o stolnom tenise maju zmysel nie ako tie co predvadza sstz.

Autor: orava {14/05/2011 20:19)

   
  Dlhsie som nebol na fore, takze reakcia neskorsia, ale tema je aktualna. Roman Grigel uviedol jedno mozne riesenie a je to predovsetkym zaujem klubu. Pokial totiz zmluva neexistuje, platia pravne predpisy. Kluib je obcianskym zdruzenim a ako take, ked chce clen vystupit a vstupit do ineho obcianskeho zdruzenia, nemoze mu branit. V tomto je poziadavka predpisov na suhlas klubu, z ktoreho hrac odchadza, pravdepodobne protipravna. Takze namet na zamyslenie sa pri zmene predpisov.

Pekny den

Brano
Autor: bkaluzny {18/04/2011 12:35)

 
  Však ja som už na to myslel, že to hodím svojmu právnikovi ako zábavku, nech roztrhá prestupový poriadok sstz na cucky. Predpokladám, že sa mi to potom vráti späť ako bumerang cez chlapca a mne zakážu prístup na akcie organizované SSTZ:-)))))))))
Ale ako sa hovorí, keď sa nedá o dobrom, tak sa musí po zlom;-)
Autor: Elado {18/04/2011 21:35)

 
  Ved to, ked to aj niekto bude potrebovat, ma na vyber - ist na sud (a do vyriesenia nehrat) alebo sa prisposobit. Na toto sa asi vsetci spoliehaju. Palo, ako sa mozu podavat navrhy na zmenu prestupoveho poriadku ? Tvoj nazor na tuto temu ?
Autor: bkaluzny {20/04/2011 21:23)

   
 
 
  Zdavím Elado
takáto vec sa dá jednoducho ošetriť zmluvou, kde sa dohodne výchovne napr.za rok stravený v klube, je to obojstranná ochrana záujmov, ako klubu tak hráča. Keď sa jedná o dieťa je potrebné, aby zmluvu podpísal zákonný zástupca. Z vlastnej skúsenosti viem, že ak nie záujem o takúto dohodu z niektorej strany tak s toho skor alebo neskor vzniknú problémy a nevyrieši to žiadna tabulka, ktorá nezohladní náklady na výchovu hráča v danom klube, pretože tie sa možu diametrálne odlišovať.
Grigel
Autor: Grigel {02/04/2011 02:19)

 
  Súhlasím, ale ako to zazmluvním, keď druhá strana nie je ochotná hľadať kompromis ani poriadne komunikovať? Jednoducho človiečik štatutár z klubu vyhlási, že ich nepustí. Ja si zase nevezmem na triko, že 15 roční chalan budú dva roky stáť len preto aby som ich dostal k nám do klubu. Takže sme v situácii, kedy chlapci chcú ísť k nám, ich rodičia to tiež chcú, zmluvy žiadne nie sú, ale štatutár ich terajšieho klubu ich jednoducho nepustí.V takomto prípade by tabuľka aspoň zabránila tomu, aby chalani boli de facto rukojemníkom terajšieho klubu. Nejde pritom o reprezentantov, jedná sa o chlapcov hrajúcich tretiu ligu mužov s relatívne slušným potenciálom ďalšieho rastu.
Autor: Elado {02/04/2011 21:50)

   
 
  Zdravim, Elado
teraz je ten spravny cas otvarat taketo temy, lebo co nevidiet bude konferencia, ktora jedina moze menit subor predpisov a teda aj prestupovy poriadok. Voalkedy taka tabulka bola, len potom z toho nejako vypadla. V dohladnej dobe bude vyzva na podavanie navrhov na zmeny v subore predpisov tak, aby sa to mohlo dat na konferenciu na rokovanie. Treba to sledovat a poslat oficialne gen. sekretarotvi alebo mne ako na komisiu mladeze, lebo my tiez chceme pripravit nejake upravy sutazneho poriadku atd.

S pozdravom

P. Alexy
Autor: alexy {31/03/2011 14:38)